okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin Yatırım Planı! Kriptoparanızı Miras Bırakabilecek misiniz?

Bitcoin yatırım planı
Bitcoin yatırım planı yaptınız mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yatırım planı yaptınız mı? Planınız uzun vadeli mi? Peki ne kadar süre yaşamayı planlıyorsunuz? Ya aniden başınıza bir şey gelirse? Kripto paralarınıza ne olacağını hiç düşündünüz mü? Zaten çok zor olan kripto paranın takibi, size bir şey olsa nasıl olacak? Gelin beraber bu konuda ne yapılabilir ona bakalım.


Bitcoin Yatırım Planı İçinde Yaşam, Ölüm Ve Bitcoin!

Bitcoin yatırım planı yaparken nelere dikkat etmek lazım dersiniz. Bir kripto paraya sahip olmak ve onu takip etmek oldukça kompleks bir iş. Hayattayken bile takip etmek zor iken, bir hesap sahibinin ölümünden sonra acaba hesaplar nasıl kontrol edilir? Ya da şöyle diyelim size bir şey olsa kripto paralarınıza ne olacak? Kripto paralar söz konusu olunca bu varlıkları paylaşmak da öyle kolay olmuyor doğrusu.

2018 yılı her ne kadar ayı piyasası da olsa, pek çok yatırımcı kripto paralarını tutuyor hala. Uzun vadede pek çok yatırımcı Bitcoin ve altcoinlere olan inancını yitirmiş değil. Bazıları hatta, emeklilik için kripto paralara bel bağlamış durumda. Ancak hayat ne yazık ki hep de umduğumuz gibi çıkmıyor karşımıza. Ne zaman ne olacağını kimse kestiremiyor ve yaptığımız uzun vadeli planlar sekteye uğrayabiliyor.

Ölüm herkesin başına gelebilecek bir ihtimal. Bazıları için belki de çok yakın. Nedense hayatın bir gerçeği ama pek de kendisinden söz edilmez. Ancak bu ihtimal her zaman var. Böyle bir durum yaşanırsa, (hani deriz ya Allah gecinden versin!) peki kripto paralarınıza ne olacak? Şu an için hiç bir sistemde buna yönelik bir çözüm yok. Kripto paralarınızı sevdiklerinizle ya da ailenizle paylaşabileceğiniz bir çözüm henüz gündeme gelmemiş. Tamamen son kullanıcının kendi aldığı tedbirlere bağlı olmuş bu durum.

Ancak Bitcoin işlemleri o kadar aşırı karmaşık değil. Tek gereken söz konusu cüzdanın özel anahtarı. Ancak unutmayın ki kağıt üzerindeki bilgiler çok güvenli bir yaklaşım da olmuyor bu açıdan. Bu bilgiler çok güvendiğiniz birisi olmadıkça paylaşılmayan özel bilgiler. Elinizde özel anahtar bile olsa söz konusu fonlara erişmek için ayrıca epey bir teknik bilgi gerekiyor.

Varlıklarımızı Güvence Altına Almak

Ölüm ve Bitcoin konusu aslında yeni bir konu değil. Neredeyse her yıl gündeme gelen bir konu ve son derece de önemli. Neredeyse 10 yıl geçti kripto dünyası hayatımıza gireli ama bu konuda yeterli çözümler geliştirilemedi. Bir bitcoin sahibi öldüğü zaman öncelikle yapılması gereken hiç bir şey yok. Bu konu en kısa zamanda aslında ele alınmalı.

Bu konuyla ilgili Reddit’te yapılan bir tartışma, Bitcoin sahiplerinin ölüm söz konusu olunca çok yaratıcı olabileceklerini ortaya koydu. Çok çeşitli öneriler geliyor ama öyle kripto paraları sevdiklerinize aktaracak kısa bir yol yok maalesef. Ama bu demek değil ki bu konuda asla bir çözüm bulunmayacak. Sağlam bir çözüm için çok detaylı bir hazırlık, çaba ve çalışma gerekiyor.

Bu bağlamda bir ihtimal bankacılık sektörü olabilir. Bitcoin fonlarını geri alabileceğiniz güvenli bir kasa için talimat vermek uygun bir çözüm olabilir. Ama pek çok yatırımcı bu konuya sıcak bakmıyor. Yine de her ihtimali düşünen bir kimse bu çözümü göz ardı etmeyecektir. Yarının ne getireceğini kim bilebilir ki?

Bitcoin haberlerimiz ilginizi çekebilir


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.