1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin vs. Ripple: Hangisi daha iyi ödeme ve saklama aracı?

Bitcoin vs. Ripple: Hangisi daha iyi ödeme ve saklama aracı?

Bitcoin vs. Ripple: Hangisi daha iyi ödeme ve saklama aracı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tercihiniz Bitcoin mi yoksa Ripple mı? Kimileri Bitcoin’in dijital dünyaya hakim olacağını düşünüyor, kimileri ise gelecekte sadece Ripple’a yer olduğunu savunuyor. Ancak Bitcoin ve Ripple ile birlikte birden fazla kripto para gelecek dünyasında kendi özellikleriyle yer edinebilirler.


Tercihiniz Bitcoin mi yoksa Ripple mı?

Bazı insanlar Bitcoin maksimalistleridir ve bazıları da Ripple ve XRP’nin finansal dünyayı yöneteceğini düşünüyorlar. Ancak Weiss Ratings, her ikisinin de gelecekte değerli varlıklar olacağı görüşündedir.

Son zamanlarda Bitcoin savunuculuğunu yapanlar, BTC’nin altının yerini almaya başladığı görüşünü yaymaya çalışıyor. Ripple hayranları ise her zaman XRP’nin kripto dünyası ile geleneksel finansal sektör arasında köprü rolü göreceğine inanıyordu. Weiss Ratings ise bu iki varlığın da çok coinli bir gelecekte birbiri ile etkileşime girebileceğini düşünüyor.

İlgili: 2008 ekonomik krizini tahmin eden uzmandan Bitcoin yorumu

Grayscale Investments, altın yerine Bitcoin almayı savunuyor ve bunu her fırsatta dile getirenlerden biridir. Onlara göre dijital dünyada gelecek BTC’dedir. Hata buna yönelik ABD televizyonlarından bir reklam filmi de yayınlıyorlar. Eğer Bitcoin piyasa değeri olarak altını geçerse, BTC hızla yükselerek altı rakamlı değerli görecektir.

Bu arada Ripple’ın hedefi ise Bitcoin’den farklı olarak dünya genelinde bir kripto ödeme sistemi sağlamaktır. XRP, kullanıcılarına sınırları olmayan, hızlı ve ucuz para gönderme yöntemi sunuyor.

Weiss Ratings’e göre, Ripple ve XRP yakında en iyi uluslararası para gönderme aracı olacaktır. Ripple’ın dünya çapında benimsenmesi, uluslararası havale endüstrisini alt süt edebilir.

İlgili: Ripple XRP kritik direnç seviyesini aşarsa fiyat 50 cent’e çıkabilir

Birçok uzman, gelecekte birden çok coin ve tokene yetecek kadar alan olacağını ileri sürüyor. Ödeme sistemleri, değer saklama araçları ve akıllı anlaşma platformları, bu kripto paraların kullanılabilme alanlardan sadece birkaçıdır. Ve IOTA gibi yeni nesil kriptolarla, gelecekte cihazlarımız, araçlarımız ve ulaşım araçlarımız arasındaki finansal etkileşimler yapılabilecek.

Her ne kadar bazıları sadece bir dijital varlığa yer olduğunu düşünüyorsa da, gelecekte birden fazla kripto paranın kitleler tarafında kullanıldığını hayal etmek zor değildir. İnsanlar farklı tokenlerin özelliklerini öğrenmeye başladıkça, bu coinlerin toplumda aldığı roller de artacaktır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.