Analist: Altın gibi güvenli liman olan Bitcoin ralliye hazırlanıyor

Ünlü analistten çarpıcı yorum: 2023'te Bitcoin altından çok daha…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenli liman için savaş yoğunlaştıkça altın ile Bitcoin korelasyonu 40 günün en yüksek seviyesine ulaştı. Yıllar boyunca, Bitcoin (BTC) savunucuları, kriptonun güvenli bir güvenli liman varlığı ve altının yerini alma olasılığı ile enflasyona karşı bir korunma olma yolunda olduğunu iddia ettiler. Özellikle, güvenli liman olma gerçeği, hakim makroekonomik faktörlerin ortasında değerli metal ile artan korelasyon kaydeden amiral gemisi kripto para birimi ile gerçekleştirilebilir.

Bitcoin’in oynaklığı düşüyor

Özellikle Bitcoin, 0,50’de duran altınla 40 günlük bir korelasyona ulaştı. Korelasyon, kripto para biriminin esas olarak hisse senetleri ile birlikte işlem gördüğü bir dönemin ardından Bitcoin’i dijital altın olarak odak haline getiriyor. Özellikle, her iki varlık sınıfı da hüküm süren enflasyon ve faiz oranlarındaki artışlardan etkilendi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in değeri haftalardır 20.000 dolar seviyesinde konsolide oluyor ve bu, varlığın volatilitesinin düşmesi için önemli bir itici güç. Varlık ayrıca Dow Jones endeksi gibi bazı hisse senedi ürünlerinden daha az oynak olarak ortaya çıktı ve metrik tüm zamanların en düşük seviyesine yaklaşıyor. Bank of America stratejisti, “SPX/QQQ ile yavaşlayan pozitif korelasyon ve XAU ile hızla artan korelasyon, makro belirsizlik devam ederken ve piyasa dibinin görülmesi devam ederken yatırımcıların Bitcoin’i nispeten güvenli bir liman olarak görebileceğini gösteriyor” dedi.

bitcoin

Bitcoin ve altının ralli potansiyeli görünüyor. Hem Bitcoin hem de altın güvenli liman statüsü için savaşırken, kripto piyasasının bir bölümü, varlıkların serveti korumanın yanı sıra gelecekte önemli getiriler kaydetme şansına sahip olduğuna inanıyor. Bir Finbold raporuna göre, ‘Rich Dad, Poor Dad’ kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ekonominin çökme olasılığının yüksek olduğunu ve hem Bitcoin hem de altının bir servet deposu olarak hareket edebileceğini savundu.

Ayrıca, Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone, 2022’nin ilk yarısındaki yaygın piyasa düzeltmesinin ardından hem Bitcoin’in hem de altının toparlanmaya öncülük edecek varlıklar arasında olduğunu savundu. Aynı zamanda analist, Bitcoin’in son Federal Rezerv faiz oranı artışlarından sonra sabit kalma kabiliyetinin varlığın olgunlaştığını gösterdiğini öne sürdü. Bu arada, Bitcoin 19.000 dolar seviyesinde konsolide olmaya devam ediyor ve yazım zamanında 19.100 dolardan işlem görüyor.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analist: Altın gibi güvenli liman olan Bitcoin ralliye hazırlanıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.