fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!

Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!

Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı, kritik desteği kırsa da kripto para analistlerine göre metrikler, yükseliş trendine dair önemli sinyaller veriyor.

Bitcoin tarihsel aşırı satım bölgesinde!

Bitcoin, 18 Haziran’da 38.000 dolarlık desteği kırdı, ancak bu sağlam destekten geri dönerek, yükseliş bekleyen traderleri heyecanlandırdı.

bitcoin tarihsel Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!
1 saatlik BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: TradingView

 

Bitcoin satın alma duvarı test ediliyor!

Veriler, BTCUSD paritesinin toparlanmadan önce, 37.200$’lık yerel dip seviyelerine ulaştığını gösteriyor. Perşembe günü, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance’de önemli bir destek duvarı ortaya çıktı ve bunun neredeyse yarısı hala son nokta olarak 36.500 dolar olarak kaldı.

Bu arada popüler bir kripto analisti olan Rekt Capital, Twitter’daki son paylaşımında “BTC’nin, birkaç gün önce kırdığı takozu yeniden test etme sürecinde olduğunu söyledi.

bitcoin tarihsel Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!
18 Haziran itibariyle Binance’deki BTCUSD alım ve satım seviyeleri – Kaynak: Material Indicators/Twitter

 

Düşüşün devam etme olasılığına rağmen, 40.000 dolara yakın seviyelerdeki aralıklar yükseliş için pozitif bir görünüm veriyor. Dolayısıyla birçok analist, yakın vadede kripto piyasasında daha büyük bir toparlanma bekliyor.

Bu metriğe göre, Bitcoin tarihsel bir dönüm noktasında!

Bu haftaki Merkez Bankası toplantısı, yetkililer daha yüksek enflasyon tahmininde bulunsa da piyasadaki havayı pek canlandıramadı.

Kripto traderi Scott Melker, Bitcoin’in neredeyse hiç tepki vermediğini ve altının son altı haftanın en düşük seviyelerine kadar düştüğünü belirtti. Son gelişmeler yalnızca ABD dolarının artmasına neden oldu.

Bitcoin’de NVT, “aşırı satım” bölgesinde!

Bu arada,Kripto para biriminin değerinin düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu belirleyen bir metrik, Bitcoin’in şu anda sıkı bir şekilde “aşırı satım” bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Ağ Değeri ile İşlemler Oranı, NVT nedir?

Ağ Değeri ile İşlemler Oranı (NVT); ağda transfer edilen değeri (işlem hacmi / dolaşımdaki token miktarı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. İşlem hacmi piyasa değerine kıyasla düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de varlığın değersiz olduğunu gösterir. Ve bu metrik, ağ değerini (piyasa değeri) son 24 saatte blockchaindeki işlem hacmine bölerek hesaplanır.

 

On-chain analiz kaynağı Woobull’un yaratıcısı Willy Woo’ya göre, bu NVT sinyali şu anda tarihsel olarak da sıçrama noktası olan bir dip seviyede. Bu nedenle Woo, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinin sona erdiğini düşünmüyor.

Perşembe günü Twitter’da takipçilerine, “blockchain ve sadece L2’den çıkan hacimler nedeniyle metrikte oluşan yukarı yönlü kaymayı düzeltmek için NVT Sinyalini güncellediğini söyledi. Ve “BTC, tarihi seviyelerde AŞIRI SATILDI”dedi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: