Bitcoin sektörünü ayağa kaldırabilecek 4 kuruluş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin sektörünü Samsung, Starbucks, Square ve Tesla şahlandırabilir. Bu şirketler dolaylı veya doğrudan Bitcoin ve kripto para piyasalarına girerek önemli katkılarda bulunmaktadır.


Bitcoin sektörünü şahlandırabilecek firmalar

Dört büyük uluslararası şirketin Bitcoin ilgisi Bitcoin sektörünü şahlandırabilir. Bu şirketler: Samsung, Starbucks, Square ve Tesla

Samsung Galaxy S10’da kripto paraları destekleyen bir cüzdan uygulamasının olacağı yönünde bir çok spekülasyon ve dedikodu oluşmuştu. Bu konudaki söylentiler kesinleşti ve Samsung S10’da bir elektronik cüzdan var. Ancak bu cüzdan sadece Ethereum’u destekliyor. Fakat bu bile Bitcoin sektörü için önemli bir adım. Eğer bu cüzdan şimdilik Ethereum’u destekliyorsa ilerleyen dönemlerde Bitcoin’i de destekleyen bir sürümün çıkması muhtemel.

Diğer şirket ise Starbucks. Microsoft ile beraber Bakkt platformunu desteklemektedirler. Bakkt finansal kurumların kripto para kullanımının kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Starbucks, bazı şubelerinde müşterilerine Bakkt programını kullanarak kripto para üzerinden alış veriş yapmalarına imkan tanıyor. İnsanlar Starbucks kafelerde Bitcoin’lerini harcayabiliyorlar.

Square ve Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in ateşli savunucularından. Square’in CashApp uygulaması ile Bitcoin ve kripto para alım satım işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Dorsey’e göre Bitcoin internetin yerel para birimi. Ayrıca Twitter Tippin özelliği ile Bitcoin transferine imkan tanıyacak.

İnişli ve çıkışlı karakteri ile magazin dünyasının da gündemini meşgul elden teknoloji guru Tesla’dan Elon Musk’ın, Bitcoin hakkındaki olumlu yorumları Bitcoin’in kullanımını ve yaygınlaşmasını olumlu etkilemektedir. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i “geleceği parlak” olarak tanımlamıştı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Rapor: Bitcoin borsalarında işlem hacimleri yüzde 88 oranında sahte!


SEC Başkanı: Ethereum ve kripto paralar menkul kıymet değildir.

Almanya’dan kripto regülasyonu ve blockchain desteği haberi

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin sektörünü ayağa kaldırabilecek 4 kuruluş
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.