okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin piyasalarının Sülün Osmanları var ama bu bi başka!

bitcoin osman
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında işlem yaparak zengin olanların hikayelerini duyuyoruz. Ancak madalyonun bir de diğer yüzü var: Hırsı yüzünden mahvolan hayatlar ve insanların umutlarını istismar eden kötü niyetli kişiler.


Bitcoin piyasalarının Sülün Osmanları var ama bu bi başka!

Bitcoin fiyatlarında üst üste yaşanan artışların ardından piyasaya yönelik ilgi ve heyecanın son günlerde önemli derecede artış gösterdiğine şahit oluyoruz. Bu ilginin en somut örneğini, Google üzerinde Bitcoin temalı yapılan arama trafiğinde görmek mümkün. Aşağıdaki grafikte Türkiye’de Bitcoin temalı Google arama trafiğini görüyoruz. Grafikteki yükseliş dikkat çekiyor. Bitcoin’i en çok hangi il merak ediyor diye düşünüyorsanız aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Türkiye’de Bitcoin’i en fazla merak eden il hangisi?

Kripto para ve Bitcoin sadece iyi bir yatırım yapmak isteyenlerin değil kötü niyetli kişilerin de odaklandıkları piyasalar olduğunu unutmamak gerekiyor. İnsanları manipüle ederek yılların birikimlerine el koyan dolandırıcılar, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de ortaya çıkabiliyor. En son Bitcoin Safiye ve Bitcoin Kürşat lakabı ile ün salmış şahıslar insanları dolandırdıkları iddiasıyla göz altına alındılar.

Dolandırıcı denilince akıllara ilk Sülün Osman geliyor. Türk filmlerine de konu olan Sülün Osman’ı Galata Köprüsü ve Saat Kulelerini vatandaşlara kiralaması ile tanıdık ve biraz da güldük!

Ancak şimdi anlatacağımız hikâye Sülün Osman’a şapka çıkartır cinsten.

Bu, Çin merkezli bir dolandırıcılık hikayesidir.

Çinli vatandaş Gao Ziyang, Çin Devlet Başkanı Ji Xinping izni ile çalıştığını belirterek bir şirket kuruyor ve kamu şirketlerinden milyonlarca dolar fon topluyor. Lianan Tech isimli bir şirket kuran Gao Ziyang, kamu şirketlerinden 45 milyon dolar değerinde para topladığı iddia ediliyor.

Gao Ziyang topladığı paralar ile kripto para piyasalarında yüksek kaldıraç kullandıran borsalarda işlem yapıyor. Ne yazık ki devletin parasını çarçur ediyor. Bir nevi devletin 45 milyon dolarını kumar masasında bırakıyor.

Ancak birçok dolandırıcı gibi Gao Ziyang’ın hikayesi de mutlu sonla bitmiyor. Ziyang, “Çin devletini dolandırmak” suçlaması ile göz altına alıyor. Başına gelecekleri siz tahmin edin!

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.