1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke

Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke

Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ödül yarılamasına rağmen Bitcoin madenciliği hala kârlılığını koruyor. Artan fiyatlarında ardından en kârlı endüstriler arasına girdi. Bitcoin madenciliği yapılacak en etkin ülke sıralaması haberimizin içeriğinde.


Bitcoin madenciliği yapılacak ülke sıralaması

Bitcoin madenciliği coğrafya, elektrik maliyetleri, mevzuatlar, personel giderleri, Bitcoin fiyatları, donanım giderleri ve hash oranları başta olmak üzere birçok faktör etkiliyor. Bu faktörleri büyük çoğunluğu ise mandenciliği yapıldığı ülkelere birebir bağlı. Bitcoin madenciliği yapılacak en iyi 10 ülke şu şekilde.

10Letonya

Küçük Baltık ülkesi düşük elektrik maliyeti ve özel mülkiyete saygılı mevzuatları ile en iyi Bitcoin madenciliği yapılacak ülke sıralamasında 10’uncu sırada yer alıyor. Letonya’nın AB üyesi olması, birçok avantajı da yanında getiriyor.

9- İsviçre

Avrupa Birliğine üye olmayan ama AB’nin tüm avantajlarından faydalanan İsviçre, AB’nin ortasında bir blockhain adası hükmünde. Ülkedeki regülasyonların aşırı liberal olması blockchain şirketlerini ve madencileri cezbediyor.

8- Gürcistan

Komşu ülke Gürcistan madenciler için tercih edilen adreslerin başında yer alıyor. Ülkede elektrik maliyetleri olağanüstü düşük seviyede. KhW başına 0.06 dolar. Gürcistan devleti tüm madencileri ülkesine bekliyor.

7- Estonya

Diğer Baltık ülkesi Estonya, Letonya’nın sahip olduğu tüm avantajlara sahip. Ülkenin internet ağı ve elektrik maliyetleri oldukça rekabetçi.

6- Kanada

ABD’nin kuzey komşusu Kanada olağanüstü enerji ve doğal kaynaklarına sahip bir ülke. Ülke oldukça insancıl göçmenlik yasalarına sahip. Özel mülkiyet haklarına saygılı ülkede enerji maliyetleri de oldukça düşük seviyede.

Lütfen Bkz: Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

5- Finlandiya

Hem iklim koşulları hem de hukuki mevzuatlar konusunda madenciler için oldukça cazip olan İskandinav ülkesi Finlandiya’da elektrik maliyeti kilovat başına 0.07 dolar. Ülkede internet download hızı da oldukça yüksek.

4- İzlanda

Ada ülkesi bakir bir doğaya sahip. Özel mülkiyet puanı 100 üzerinden 88. Elektrik maliyeti kilovat başına 12 cent. İnternet indirme hız 22.13 Mbps.

3- Danimarka

AB üyesi ülkenin yıllık ortama sıcaklığı 7.5 derece. Özel mülkiyet puanı 100 üzerinden 86. İnternet hızı 49.19 Mbps. Elektrik maliyeti ise kilovat başına 6.9 cent.

2- Norveç

BM raporlarına göre yaşanılası en iyi ülke sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Ülkenin özel mülkiyet puanı 100 üzerinden 84. Ortalama sıcaklık 1.5 derece. Elektrik maliyeti kilovat başına 4 cent. İnternet indirme hızı 38.45 Mbps.

1-İsveç

Listemizde ilk sırada İsveç var. Ülkenin özel mülkiyet puanı 100 üzerinden 89. İnternet hızı 55.15 Mbps. Elektrik maliyeti 6.5 cent. Ortalama sıcaklık ise 2.1 derece.

Kaynak