1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin madencileri hareketli, zorluk derecesi artıyor, BTC fiyatını etkiler mi?

Bitcoin madencileri hareketli, zorluk derecesi artıyor, BTC fiyatını etkiler mi?

Bitcoin madencileri hareketli, zorluk derecesi artıyor, BTC fiyatını etkiler mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencileri Ağustos ayında işlem yoğunluklarını artırırken, madencilik zorluk oranları da artış sinyali veriyor.

Bitcoin madencileri hareketli, zorluk derecesi artıyor!

Bitcoin(BTC) son iki aydır kapitülasyon içerisinde. Görünen o ki şimdiden daralma başlamışa benziyor.

Önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinden Blockware’in yayınladığı son rapora göre (29 Temmuz), Bitcoin madencilik kapitülasyonunun Eylül ayı gibi son bulması bekleniyor.

Bitcoin madencileri, hash oranları dikkate alındığında, önemli bir süredir faaliyet yavaşlatmış durumda. Blockware rakamlarına göre bu süre, 1 Ağustos itibariyle, 55 günü buldu.

Raporda, kapitülasyonun 7 Haziran’da başladığı ifade edilirken, hash oranları dikkate alındığında çok büyük miktarlarda makinenin kullanım dışı bırakıldığına dikkat çekiliyor.

7 Haziran’dan beri, yeni madenci havuzları özel ve genel madencilik şirketlerine katılmaya devam ediyor. Ancak, eski makinelerin bir kısmının kapandığını görüyoruz. Bu durum hash oranlarını ve zorluk derecesini düşürüyor.

Bitcoin madencileri hareketli, zorluk derecesi artıyor, BTC fiyatını etkiler mi?
Bitcoin hash oran grafiği.

Bitcoin Haziran ayında, 17.600 dolara kadar düşerek, 2020 yılı seviyelerine geri dönüş yaptı. Bugün gelinen aşamada ise fiyatın tekrar güçlendiğini görüyoruz. Bu durumun en çok madencileri etkilediği açık.

Blockware verilerine göre, madencilerin kapitülasyonu yaz sonu bitebilir.

Eğer Bitcoin fiyatında yeni bir düşüş dalgası göremezsek, en geç Ağustos sonu, Eylül başında madenci kapitülasyonu bitebilir.

Bitcoin madencilik zorluk oranın ve hash oranlarının artması, daha fazla makinenin aktif hale geldiği şeklinde anlaşılabilir. Daha fazla makinenin aktif hale gelmesi, madencilerin yüksek fiyat beklentisinin bir işareti olarak alıgılanabilir.

İlgili: Bitcoin madencilik havuzu nedir, Bitcoin madencilik havuzunun ne faydası var?

İlgili: Bitcoin madencilik kârı nasıl hesaplanır?

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.