1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin krizinde dikkat çeken Asya ve Batı piyasalarındaki fark!

Bitcoin krizinde dikkat çeken Asya ve Batı piyasalarındaki fark!

Bitcoin krizinde dikkat çeken Asya ve Batı piyasalarındaki fark!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerde Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki bazı hareketlenmeler dikkat çekmiştir. Türkiye saatine göre erken saatlerde Bitcoin değer kazanırken geç saatlerde Bitcoin’in değer kaybettiği gözleniyor. Bu durum Asya ve Batı piyasalarındaki farktan kaynaklanıyor.


Bitcoin krizinde dikkat çeken Asya ve Batı piyasalarındaki fark!

Dün Bitcoin fiyatlarında yaklaşık %15’lik bir kriz yaşandı. Lider kripto paradaki değer kaybını diğer kripto paralar da takip etti. Toplam kripto para piyasası yaklaşık 250 milyar dolar erime yaşandı. Krizin ardından 43 bin dolara kadar gerileyen BTC/USD paritesi, 46-47 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Toplam kripto para piyasası ise 2 trilyon dolar düzeyinde.

Aşağıdaki grafikte saatlik Bitcoin fiyat değişimini görüyoruz.

Bitcoin krizinde dikkat Bitcoin krizinde dikkat çeken Asya ve Batı piyasalarındaki fark!

Dün Asya piyasalarının açılması ile Bitcoin fiyatları 53 bin dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak Batı piyasalarının açılması işleri tersine çevirdi. Yaklaşık 3.4 milyar dolarlık uzun pozisyonun likidite edilmesi panik satışları da beraberinde getirdi ve Bitcoin 43 bin dolara kadar geriledi. 43 bin dolar seviyesinde gelen tepki alımları, fiyatları 45-46 bin bandına taşıdı. Dünkü gelişmelerde Asya piyasaları satın alırken Batı piyasalarının satışa geçmesi dikkat çekti. Bu yapı bir süredir düşük marjlarda hissediliyordu. Ancak  kriz Asya ve Batı farkını daha da belirginleştirdi. Asya piyasaları Bitcoin konusunda daha bullish olduğunu söyleyebiliriz.

Lütfen Bkz: Aman dikkat! Türk yatırımcı dakikalar içerisinde milyonlarca lira değerinde Bitcoin’lerini kaybetti!

Top 10’da işlem gören kriptolar içerisinde en yüksek değer kaybı %24-25 ile Polkadot (DOT) da yaşanıyor. DOT’u %26 ile Ripple XRP takip ediyor. Bu oranlar oldukça volatil hareket ediyor.

Son günlerde mükemmel bir ivme yakalayan Solana (SOL), dün krizin hemen öncesinde 194.82 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı. Krizin etkisi ile Solana fiyatları 160 doların altına geriledi.

Kripto para yatırımcıları bu tip düzeltmelere oldukça aşına. Geçmişte bu tip düzeltmeler oldukça sık yaşandı. Gelecekte de yaşanacaktır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.