1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin katili geri döndü!

Bitcoin katili geri döndü!

Bitcoin katili geri döndü!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin katili sahnelere geri döndü. Piyasanın toparlanmaya çalıştığı günlerde kripto piyasasının nefretini toplayan ünlü iş adamı attığı tweetle geri döndü. Detaylar haberimizde.

Bitcoin katili geri döndü

Tesla’nın sahibi milyarder iş adamı Elon Musk’tan bahsediyoruz. Bitcoin 64,863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra yatırımcıları hayal kırıklığına sokan bir karar aldı. Musk Bitcoin’in en önemli kurumsal kabulü gibi görünen Tesla’nın satışlarını Bitcoin ile yapma kararından vazgeçti.

Piyasalar Elon’un bu kararına çok sert bir tepki verdi. SNL’de Dogecoin ile ilgili beklentileri karşılamayan Ünlü milyarder Bitcoin kararından sonra kripto piyasasının istenmeyen adamı oldu.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Elon Musk bu sabah uzun bir aradan sonra yine piyasaya çıktı ve Bitcoin hakkında bir tweet attı. Cuma sabahının erken saatlerinde Bitcoin provokatörü, bu sefer kırık bir kalbi tasvir eden başka bir tweet attı.

https://twitter.com/elonmusk/status/1400620080090730501

Bitcoin birkaç gündür 39,000 dolar seviyesinde bir toparlanma çabasındaydı. Musk’ın tweeti sonrasında %5’lik bir değer kaybı ile 36,400 dolara kadar geriledi.

Elon Musk’ın attığı tweetin ardından Tron CEO’su Justin Sun Musk’ alıntıladı ve cevap verdi.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1400632916745494532

Justin Sun Elon’un sattığı bütün Bitcoinleri alacağını ifade etti. Kripto para piysası Elon Musk’a oldukça tepkili. Bloomberg’de ünlü iş adamının tweetinin ardından Musk’ın kırık kalp emojisinden sonra Bitcoin’in düşüşü başlığı ile haberi okuyucularına duyurdu.

Elon Musk’ın tweet’lerinin Bitcoin piyasaları üzerindeki etkisi, deneyimsiz ve duygusal tüccarların panik satış yoluyla bu oynaklığa neden olacak kadar baskın olduğunun kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Kurumsal yatırımcıların birçoğu Musk’ın twetlerinin kendileri için bir şey ifade etmediğini vurgulayarak satış yapmaktan kaçıyor.

Ayrıca Musk’ın, gelecekte güneş enerjisi kullanarak BTC madenciliği yapabilecek Tesla’nın yararına piyasaları kasten manipüle etmeye çalıştığı iddiaları da dillendiriliyor.

Kaynak