BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin İnternet Alışverişi İçin Tehdit mi?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin İnternet Alışverişi İçin Tehdit mi?

Bitcoin İnternet Alışverişi İçin Tehdit mi?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin internet alışverişi için çok yeni bir ödeme metodu. Birçok şirket Bitcoin (BTC) ile ödeme almaktan bahsediyor ancak henüz bir kaçı kabul etmiş durumda. 


Bitcoin internet alışverişi için tehdit olabilir mi?

 

Ticaret yapanlar için kripto paralar ile ticaret yapmak aslında birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Kripto paralarla ile ticaret yapmak öncelikle daha az işlem ücreti ödemek anlamına geliyor. Geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında işlem ücretleri gerçekten çok düşük.

İkinci bir etken ve avantaj ise ticareti yapan kişilerin kimliği korunuyor ve izi takip edilemiyor. Öte yandan para birimini kontrol eden bir merkez bankası yok. Dolayısıyla kazançlarınız için vergi ödemek de yok! Ticaret yaparken bütünüyle bir özgürlük size de cazip gelmiyor mu?

Bitcoin internet alışverişi için illegal online ticaret yapanlar tarafından tercih edilmeye başlandı. Sebebi tabi ki yukarıda bahsettiğim avantajları. “Dark web”teki uyuşturucu piyasasının hızlı büyümesi de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin uyuşturucu alım satımlarında kullanılmasına bağlanabilir.

Çünkü insanlar Bitcoin gibi kripto para birimleri ile dünyanın diğer bölgelerine uyuşturucu kaçakçılığı yapmaya yöneliyorlar. Neden ise oldukça basit; kripto para birimleri doğaları gereği finansal bileşenlerin izinin sürülmesini zorlaştırıyor.

Uyuşturucu ticaretinin yanı sıra dolandırıcılık da internet üzerinde insanların yürüttüğü yasa dışı faaliyetler arasında.

Geçtiğimiz yıl dünyanın dört bir yanından insanların bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılımlarla saldırılar yapıldı. Saldırıyı gerçekleştirenler, saldırıya uğrayan insanlardan fidye olarak binlerce dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldılar.

Öte yandan bazı dolandırıcılar potansiyel müşterileri için çekici gelecek bazı ürünlerin reklamlarını göndererek ürün için Bitcoin (BTC) olarak ödeme yapmalarını istediler. Masum alıcılar ise gönderdikleri Bitcoin (BTC) karşılığında istedikleri ürünü alamadılar, sadece dolandırıldıklarını anladılar.

Bitcoin’in Handikapı Nedir?

Bitcoin internet alışverişi için ne gibi handikaplar doğurabilir? Ne yazık ki, Bitcoin (BTC) olarak gönderilen para geri alınamıyor. Bu nedenler insanlar yasa dışı ticaretlerinde ve online suçlarda Bitcoin (BTC)’i kullanıyorlar.

Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin doğası gereği kripto para transferlerinin izinin sürülmesindeki zorluk yasa dışı faaliyetlerde güvenlik güçlerinin de işini zorlaştırıyor. Ancak bu yasa dışı faaliyetleri azaltmak için gerekli önlemler de alınıyor.

Bitcoin internet alışverişi için her geçen gün daha fazla kullanılacaktır. Ancak yasa dışı kullanımların önüne geçebilmek için düzenlemelerin hızla yapılmasını ümit ediyoruz.

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: