fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Dolar’ın Yerine Geçebilir mi?

Bitcoin Dolar’ın Yerine Geçebilir mi?

Bitcoin Dolar’ın Yerine Geçebilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin Dolar’ın yerine geçebilir mi sorusu gerek kripto sektöründekilerin gerekse kripto karşıtı muhaliflerin sıkca sorduğu bir sorudur. Uzmanlara göre, herhangi bir maden tarafından desteklenmeyen dijital para birimi olan Bitcoin, sınırlı tedarik, daha fazla şeffaflık, güvenlik ve merkezi kontrol olmaksızın ABD Doları’ndan çok daha üstündür. Bu arada küresel para olan dolar da altın veya gümüş ile desteklenmiyor.


Bitcoin Dolar’ın Yerine Geçebilir mi- Evet ise Ne Zaman?

Fiat para birimi, USD tüm dünyada dominant para birimidir. Ancak, dijital para birimlerinin yükselmesiyle, ilgi kripto para birimlerine kaymıştır. Şimdi, Bitcoin meraklıları, küresel standart haline gelmek ve gelecekte USD’nin yerini almak için lider kripto paranın Bitcoin olacağını umuyorlar.

Bitcoin, yıllar boyunca büyümesine bağlı olarak varlık sınıfı, internet para birimi veya küresel standart para birimi gibi bir dizi yöne dönüşebilir.

Ancak, USD’ye bakacak olursak, uzmanlar, Bitcoin’in ABD’ye olan zaferini zirveye taşıyacak birkaç güçlü yönünü vurguluyorlar. Crypto uzmanı ve Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı, Anthony Pompliano bu konuda şunları paylaştı;

https://twitter.com/APompliano/status/1040988621145300994

koinmedya_paradex

“1971’de Richard Nixon, ABD dolarını altın karşılığında dönüştürme yetkisini askıya aldı. Genel olarak altın standartlarına geri dönmek istediğini söyledi.

Matematiğe ve koda güvenebileceğiniz yerde neden insanlara ve hükümetlere güvenilsin ki? ”

Gelecek Küresel Standart

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees de şunları paylaştı:

“Bitcoin: Sınırlı ve bilinen tedarik ve bunu kontrol eden merkezi bir grup dahilinde olan dijital bir para birimi. ABD Doları: Sınırsız ve bilinmeyen arz, sınır kısıtlamaları ve bir bankacılık topluluğu tarafından kontrol edilen bir dijital para.”

Peki, şimdi ortaya çıkan nokta, bir Twitter kullanıcısı RobMcNealy tarafından gerçek dünya kullanımı için sorgulanmıştır;

“Daha kullanışlı olanı, gaz,market ürünleri vb.şeyleri satın alabileceğim. Dünya çapında evrensel olarak kabul edilen bir şey. ”

Ama hepsi Voorhees’in cevap verdiği gibi gelecekteki gelişime bağlıdır,

“koinmedya_binance”

“Şüphesiz USD bugün daha yararlıdır. Hayatın hilesi şudur ki, gelecekte düzenin nerede olacağını görmek ve onlar için hazır olmaktır. ”

2008 mali krizi resmi raporuna göre,

“Elektronik paranın tamamen eş düzeyli bir versiyonu, çevrimiçi ödemelerin bir finans kurumuna gitmeden doğrudan bir partiden diğerine gönderilmesine izin vereceğini söyleyen Bitcoin yaratılmasına yol açtı. .”

Şeffaflık, güvenlik, aracıların ve sınırlı tedarikin ortadan kaldırılmasıyla Bitcoin, USD gibi fiat para birimlerinden daha iyi bir seçenek sunuyor. Hız ve oynaklık biçiminde hala engeller olmasına rağmen, zaman içinde Bitcoin geliştikçe ve ilerledikçe, geleceğin dijital para birimi olarak standart haline gelebilir. Peki sizce Bitcoin Dolar’ın yerine geçebilir mi? Yorumlarınızla bize zenginlik katın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: