Bitcoin Hodl vs. Trade: Hangisi daha karlı?

Bitcoin hodl
Bitcoin hodl
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin HODL etmek karlı mı? Tarih kitaplarındaki üçüncü Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde, varlığın fiyatı % 13’lük önemli bir artışla tepki veriyor. Sonuç olarak, bir veri izleme web sitesine göre, birincil kripto para birimini elde etmenin karlı gün sayısı % 93’ün üzerine çıktı.

Neredeyse tüm BTC pozisyonları kar içinde

Bitcoin’in yarılanması tarihsel olarak çok dikkat çekiyor. Bu bir istisna değildi zaten. Fiyatın esas olarak madenci kaynaklı satış baskısı nedeniyle düşeceğine dair birçok tahmin olsa da, BTC bugüne kadar hepsini karşıladı ve yarılanmadan bu yana 1.000 doların üzerinde kazanç sağladı.

Popüler bir kripto para birimi izleme kaynağına göre, fiyat şu anda olduğu yerde, BTC’yi tutanların karlı gün sayısı Ağustos 2010’dan bu yana % 93.6’ya yükseldi. Bu, Bitcoin’in 3558 günden 3329’unda yeşil olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin HODL Bitcoin Hodl vs. Trade: Hangisi daha karlı?

Bitcoin HODL edenler satmıyor

Bir başka ilgi çekici grafik Bitcoin HODL edenlerin davranışını inceliyor. Daha spesifik olarak, kripto paralarını bir veya daha fazla yıldır taşımamış olan BTC adreslerinin sayısına bakıyor.

Bitcoin HODL Bitcoin Hodl vs. Trade: Hangisi daha karlı?

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, “bir yıllık HODL dalgası” neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Son kaydedilen veriler % 58 iken, Ocak 2016’da, ikinci yarıdan aylar önce, yüzde 61 idi.

BTC günlük transfer hacmi 15 ayın en düşük seviyesine düştü, bu da HODL edenlerin bitcoinlerini korumayı tercih ettiğini gösteriyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Ek olarak, grafik fiyat hareketlerini HODL dalgasıyla da ilişkilendiriliyor. 2011’in ilk günlerinden başlayarak, BTC’nin 30 doların üzerine çıktığı zaman, dalga yüzdesi düştü, yani HODL edenler daha fazla satıyordu. Ancak birkaç ay sonra, BTC 2,50 dolara düştüğünde, HODL dalga yüzdesi arttı. Aynı şey birkaç farklı durum için de geçerlidir. İlk olarak, 2013 sonu boğa koşusu ve bir sonraki fiyat dalışında yaşandı. Daha sonra, 2017/2018 parabolik fiyat artışı sırasında benzer bir çıkış kaydedildi. BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 $’a ulaştığında, bir yıllık HODL dalgası yaklaşık % 40’a düştü. Sonraki aylarda fiyat düştüğünde, dalga % 55’in üzerine çıktı.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin Hodl vs. Trade: Hangisi daha karlı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.