1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin, Haziran 2023 rallisini tekrar etmeye hazırlanıyor: Ünlü analistin yeni BTC analizi

Bitcoin, Haziran 2023 rallisini tekrar etmeye hazırlanıyor: Ünlü analistin yeni BTC analizi

Bitcoin, Haziran 2023 rallisini tekrar etmeye hazırlanıyor: Ünlü analistin yeni BTC analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, güçlü haftalık kapanıştan sonra Bitcoin fiyatının Haziran 2023 rallisini tekrar etmeye hazırlandığını ifade ediyor. Analistin yaptığı açıklama ve BTC için öngörüsünün ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin, Haziran 2023 rallisini tekrar etmeye hazırlanıyor: Ünlü analistin yeni BTC analizi

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının bu yılın başındaki yükselişi tekrar edebileceğini ifade ediyor. Söz konusu dönemde BTC fiyatı bir ay zarfında yüzde 30 yükselmişti.

Kripto para piyasasında Credible Crypto takma adıyla bilinen ünlü analist, sosyal medya hesabı X’de 346.700 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının Haziran dönemindeki fiyat hareketlerine benzediğini ifade ediyor. Bahsettiği dönemde BTC fiyatı 25.000 dolar dip seviyesinden 31.850 dolara kadar çıkarak 2023 yılı için yeni bir zirve kaydetmişti.

Analiste göre Bitcoin fiyatı muhtemelen konsolide oluyor. Tıpkı 3 ay önce olduğu gibi. Tabii ardından hızlı ralli başlatmıştı.

Analist Credible Crypto’nun bu tahmini, BTC’nin geçen hafta güçlü performans sergilemesinden sonra geldi. Analiste göre, Bitcoin fiyatı grafikte geçen hafta boğa yutan mum (bullish engulfing candle) oluşturdu. Bu, yükseliş trendi başlatabilecek bir teknik formasyon olarak kabul ediliyor. Analist şöyle diyor:

“Haftalık kapanış oldu ve boğa yutan mum formasyonu doğrulandı BTC grafiğinde. Şunu unutmayın. Sadece bu mum değil. Bu sıralar olan her şey benim boğa piyasası beklememe sebep oluyor.”

Analist, Bitcoin fiyatının son dört haftadaki düşüşe rağmen 24.800 dolar kritik direncini kırmadığına dikkat çekiyor. Ona göre bu kilit öneme sahip. Burada BTC’de güçlü pozisyona vurgu yapıyor. Bitcoin fiyatı kısa süre önce 25.000 dolar desteğini ziyaret ettikten sonra 27.000 dolar direncine kadar geldi.

Kaynak

Etiketler: