fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin haftalık mumunda 2020 boğasının izleri, gözler kapanışta

Bitcoin haftalık mumunda 2020 boğasının izleri, gözler kapanışta

Bitcoin haftalık mumunda 2020 boğasının izleri, gözler kapanışta
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin haftalık kapanış mumu 2020 boğasını tetikleyebilir.

Bitcoin haftalık mumunda 2020 boğasının izleri, gözler kapanışta

BTC günlük zaman diliminde 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerinde kapandıktan sonra BTC fiyat hareketi yoğunlaştı, ancak Perşembe günü bu önemli kilit seviyenin altında tekrar kapanış gördü.

Bununla birlikte, BTC fiyatı kısa vadeli desteğe geri çekilince, düşüş trendi çizgisini 43,8 bin dolarda geri test etti, destek seviyesini başarıyla korudu ve ardından 200 günlük hareketli ortalamayı geri almak için yükselişe geçti.

bitcoin btc
BTC/USD Günlük grafik

 

Haftalık kapanış, boğalar için ne kadar önemli?

Kısa vadeli geri çekilme, satış baskısının zayıflamasının bir işareti olarak azalan işlem hacim gördü.

Şu anda, uzun vadeli balinaların satış belirtisi yok. Bu nedenle, mevcut geri çekilme teknik satış olarak görülebilir. Ancak boğaların destek olarak 200 günlük hareketli ortalamayı koruması kritik.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin’in teknik verileri için bu hafta özellikle önemli: Boğalar BTC’yi şu anda 43.900 dolar civarında olan 21 haftalık hareketli ortalamanın ve 45.300 dolar seviyesinde bulunan 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin üzerinde haftalık kapanışa doğru itmeli.

Bu denli önemli yükseliş trendi işareti olan 21 haftalık MA geçişini en son, COVID19 pandemi çöküşü sonrası, Nisan 2020’de görmüştük.

Temeller Güçlü: Yol Boyunca Düzeltmelere Hazır Olun

Bu noktada, yükseliş eğilimini teyit eden, Hash Ribbon, düşük döviz rezervleri ve BTC madencilik sorunları gibi yanıp sönen çok sayıda temel uzun vadeli satın alma sinyali oldu. Bu, önümüzdeki aylarda daha fazla yükselişe işaret ediyor.

Yükselişe rağmen ve sadece her sağlıklı boğa koşusunda, piyasa rallilerinin momentumu soğutmak, bir tabanı yeniden inşa etmek ve daha sonra daha yükseğe devam etmek için düzeltmeler yapması gerekir.

BTC son 3.5 haftalık süreçte, 28.800 dolardan, 48.100 dolara tırmanarak %65’in üzerinde artış gösterdi.

 

İlgil: Ünlü analist Bitcoin 135 bin dedi ve tarih verdi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: