fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. BTC fiyatı için pozitif haber! Bitcoin “Realized” piyasa değeri zirvede

BTC fiyatı için pozitif haber! Bitcoin “Realized” piyasa değeri zirvede

BTC fiyatı için pozitif haber! Bitcoin “Realized” piyasa değeri zirvede
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in gerçekleşen, realize olmuş market cap değeri, 378 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Yeni zirvenin BTC fiyatına etkileri pozitif olabilir.

BTC fiyatı için pozitif haber! Bitcoin “Realized” piyasa değeri zirvede

Bitcoin ve kripto dünyası hakkında oluşturduğu veri tabanı ile öne çıkan Glassnode son yayımladığı Tweette BTC’nin realize edilmiş piyasa değeri rakamlarında zirveye çıktığını duyurdu.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1426412069423878144

 

Gerçekleşen piyasa değeri, Bitcoin’in aktif piyasa değerinin boyutunu ölçer. Ölçüm, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun uyuyan zenginlikleri, balinalar, kayıp paralar veya uzun vadeli HODLer’lar gibi uzun süredir el değiştirmeyen Bitcoin zulalarını yok sayar.

Gerçekleşen piyasa değerini hesaplamak için Glassnode gibi veri ölçüm platformları, coinlere zamana duyarlı değerler atar. Bir coinen son 2018’de, Bitcoin’in fiyatı 6.000 $ iken hareket ettiyse, o coin bugünün fiyatı yerine 6.000 $ olarak fiyatlandırılır.

Piyasa kapitalizasyonunun standart ölçümü, dolaşımdaki tüm coinlerin, coinin mevcut fiyatı ile çarpımıdır. CoinGecko’ya göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri 880 milyar dolar.

Gerçekleşen piyasa değeri, “aktif” Bitcoin pazarının büyüklüğüne ilişkin daha net bir tahmin sağlar. Bitcoin’in fiyatının hala 64.800 dolarlık zirvesinden çok uzaktayken, Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, Bitcoin’de hiç bu kadar “aktif” para olmadığını gösteriyor.

Gerçekleşen piyasa değerindeki artış, Bitcoin’in Mayıs ortasında başlayan piyasa çöküşünden bu yana en yüksek fiyatı olan 48.000 $’a ulaşmasıyla aynı zamana denk geliyor. Bitcoin bu hafta %9,5 ve bu ay %42,5 arttı. 48.000 $ ‘a ulaştıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin keskin bir şekilde 46.700 $’ a düştü.

Kargaşanın bir başka işareti, Bitcoin’in en son madencilik zorluk ayarlamasıdır. Bitcoin ağı, iki haftada bir yaptığı son değişiklikte, madenciler arasındaki artan rekabeti hesaba katmak için dün madenciliği %7,3 daha zor hale getirdi.

Düzeltme, iki aylık düşüşlerden sonra ikinci ardışık pozitif değişiklikti; Düşüşler, Çin’deki Bitcoin madenciliğine yönelik bir baskıyı takip etti ve bu da Bitcoin’in fiyatını yarıya indirdi. Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değeri için bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi, tüccarların coinlerini geri aldıklarını gösteriyor.

 

İlgili:  Ünlü analiz Bitcoin 135 bin dolar dedi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: