BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bugüne kadar kaç Bitcoin forku gerçekleşti?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bugüne kadar kaç Bitcoin forku gerçekleşti?

Bugüne kadar kaç Bitcoin forku gerçekleşti?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin Cash’den (BCH) sonra gelen, 44 Bitcoin Fork tokeninden kaçının adını iliyorsunuz? Muhtemelen 2-3, sektörü çok iyi takip edenler 4 veya 5 tanesini biliyordur? Sahi bu paraların durumu ne? Çoğu, topluluk tarafından terkedilmiş durumda bir kaç tanesini marketcap’da bulabilirsiniz.


44 Bitcoin Fork tokeninden kaçının adını iliyorsunuz?

Bitcoin Cash (BCH) forklarınıda bu listeye dahil ettiğimizi hemen söyleyelim doğru ya muhtemelen bunlardan da haberiniz yoktur. Çünkü bende çok büyük bir kısmını bilmiyordum ta ki araştırıncaya kadar.  Listeyi bulduktan sonra bunların kaçının yaşıyor olduğunu öğrenmek istedim. Tabi büyük bir kısmı adeta embriyo dönemlerinde ölmüşler tamamen sahipsiz ve kaybolup gitmişler. Bitcoin evlatlarına pek de sahip çıkmıyor…Mesela; Bitcoin Oil’i duydununuz mu? Ya da Bitcoin Pay..belki BigBitcoin, BitcoinStake duymadınız  değil mi bende sizin gibi şaşırdım…

Bu bize kripto paralar hakkında ne öğretiyor?

Aslında bu bize acı bir ders veriyor…. Kripto para endüstrisi daha olgunlaşmadı, bu fork sonucunda oluşan tokenlerin başına veya sonuna Bitcoin ismini koymak tamamen hile ve yanıltıcı amaçlar içeriyor. Bitcoin’in gücünden yararlanılmak isteniyor. Tabi bunu bütün fork ürünleri için söylemek doğru değil. Bitcoin Cash ve Bitcoin Private’nin çalışan ürünleri ve iyi geliştiricileri var.

Bitcoin türevlerinin büyük çoğunluğu yüksek rekabete dayanamayan tokenler. Çünkü piyasaya gerçekten çok iyi projeler giriyor. Başka bir neden ise Borsaların Bitcoin forklarını destekleme konusunda isteksiz olmaları tabi.

Name URL/Source   Fork Height
Bitcoin Cash https://www.bitcoincash.org 478,558
Bitcoin Clashic http://bitcoinclashic.org ( Bitcoin Cash forku)
Bitcoin Candy http://cdy.one (Bitcoin Cash forku)
Bitcoin Gold https://bitcoingold.org 491,407
Bitcore https://bitcore.cc 492,820
Bitcoin Diamond http://btcd.io 495,866
Bitcoin Platinum Bitcointalk 498,533
Bitcoin Hot https://bithot.org 498,777
United Bitcoin https://www.ub.com 498,777
BitcoinX https://bcx.org 498,888
Super Bitcoin http://supersmartbitcoin.com 498,888
Oil Bitcoin http://oilbtc.io 498,888
Bitcoin Pay http://www.btceasypay.com 499,345
Bitcoin World https://btw.one 499,777
Bitclassic Coin http://bicc.io 499,888
Lightning Bitcoin https://lightningbitcoin.io 499,999
Bitcoin Stake https://bitcoinstake.net 499,999
Bitcoin Faith http://bitcoinfaith.org 500,000
Bitcoin Eco http://biteco.io 500,000
Bitcoin New https://www.btn.org 500,100
Bitcoin Top https://www.bitcointop.org 501,118
Bitcoin God https://www.bitcoingod.org 501,225
Fast Bitcoin https://fbtc.pro 501,225
Bitcoin File https://www.bitcoinfile.org 501,225
Bitcoin Cash Plus https://www.bitcoincashplus.org 501,407
Bitcoin Segwit2x https://b2x-segwit.io 501,451
Bitcoin Pizza http://p.top 501,888
Bitcoin Ore http://www.bitcoinore.org 501,949
World Bitcoin http://www.wbtcteam.org 503,888
Bitcoin Smart https://bcs.info 505,050
BitVote https://bitvote.one 505,050
Bitcoin Interest https://bitcoininterest.io 505,083
Bitcoin Atom https://bitcoinatom.io 505,888
Bitcoin Community http://btsq.top/ 506,066
Big Bitcoin http://bigbitcoins.org 508,888
Bitcoin Private https://btcprivate.org 511,346
Classic Bitcoin https://https://bitclassic.info 516,095
Bitcoin Clean https://www.bitcoinclean.org 518,800
Bitcoin Hush https://btchush.org 1 Şubat 2018
Bitcoin Rhodium https://www.bitcoinrh.org Bilinmiyor
Bitcoin LITE https://www.bitcoinlite.net Bilinmiyor
Bitcoin Lunar https://www.bitcoinlunar.org Bilinmiyor
Bitcoin Green https://www.savebitcoin.io Bilinmiyor
Bitcoin Hex http://bitcoinhex.com Bilinmiyor

 

,

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: