fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 572801 ₺ ETH : 43752 ₺ XRP : 10.252 ₺ LTC : 1990.1 ₺ USDT : 13.593 ₺ XLM : 3.42 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatının düşüşüne yaratıcı mazeret

Bitcoin fiyatının düşüşüne yaratıcı mazeret

Bitcoin fiyatının düşüşüne yaratıcı mazeret
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında düzeltme başladı. Bu sefer ki Bitcoin düşüş mazereti altın. Piyasalardaki düzeltme ne kadar devam eder?


Bitcoin düşüş mazereti altın!

Kripto para piyasalarında ve Bitcoin’de dün başlayan düzeltme devam ediyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple kritik destek seviyelerinin üstünde tutunuyor. Bitcoin için kritik destek seviyesi 11 bin dolar. Ethereum için 365 dolar ve Ripple için 25 cent kritik destek seviyesini oluşturuyor. Şimdilik top 3 kripto para bu destek seviyelerinin üstünde tutunuyor.

Toplam kripto para piyasası değeri ise 20 milyar dolara daralarak 340 milyar dolara düştü. Kripto para piyasalarında yüksek değer artışının ardından sınırlı bir düzeltme bekleniyordu. Umarız düzeltmenin etkileri sınırlı kalır.

Altın ons fiyatı 7 Ağustos (Cuma günü) 2020’de 2,075 doların üstünü görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Bu tarihten sonra 100 doların üstünde düzeltme yaşayan altın fiyatları 1,913 dolar bandına geriledi. Bitcoin ile altın fiyatlarının birlikte düşmesi iki ekonomik varlık arasında güçlü bir korelasyona işaret ediyor.

Bitcoin ve altın yatırımcıları zaman zaman finansal ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlarının bir kısmını likidite etmesi bekleniyordu.

Bitcoin düşüş mazereti Bitcoin fiyatının düşüşüne yaratıcı mazeret

Skew tarafından hazırlanan analiz Bitcoin ve altın arasındaki korelasyonun son dönemde arttığını gösteriyor. İkili arasındaki aylık korelasyon tüm zamanlarının rekorunu kırdı.

Altın ve Bitcoin arasındaki korelasyonun artması bir anlamda Bitcoin yatırımcılarını sevindiriyor. Çünkü yüksek korelasyon, Bitcoin’in altın gibi değer birikim aracı olarak algılanmaya başladığını gösteriyor.

Ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, yanlış yönlendirilen altın yatırımcılarının altın sattıklarını belirtti. Schiff, açıklanan ABD üretici fiyat endeksinin beklenenden yüksek çıktığına dikkat çekiyor. Bu nedenle altın fiyatlarındaki artışın devam edeceğini düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.