Bitcoin eyaletleri fethetmeye başladı! Artık Biden bile durduramaz!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hazine Bakanı Janet Yellen ve ekonominin üst düzey bürokratları üst üste Bitcoin’in düzenlenmesi gerektiğine dair açıklamalarda bulunuyor. Bazı muhafazakar yöneticiler Bitcoin’in yasaklanmasını dahi öneriyor. Ancak artık geri dönülmez bir aşamaya girildi.


Bitcoin eyaletleri fethetmeye başladı! Artık Biden bile durduramaz!

Haberimizin başlığında ABD Başkanı Biden bile durduramaz ifadesini kullandık. Çünkü ABD Başkanının gücü sınırsız değil ve Federal yasalar Başkanın gücünü ciddi biçimde sınırlandırıyor. ABD Başkanının gücünün sınırlarını eski Başkan Trump’ın görevini teslim sürecinde gördük.

Eski Başkan Trump, çeşitli suçlamalarda bulunmasına rağmen birkaç eyalette seçimin iptalini ve oyların yeniden sayılmasını sağlayamadı. Bu eyaletlerde son sözü eyalet savcıları söyledi. Trump’ın yani ABD Başkanının gücü, savcıların veya hukukun önüne geçemedi.

Şu sıralar bazen ABD’nin Bitcoin’i yasaklayabileceği ifade ediliyor. Ancak ABD’nin federal bir yapıda olduğunu ve 50 devletçikten oluştuğunu unutmamak gerekiyor. Her eyalet, kendi belediye başkanını, valisini ve baş savcısını seçim ile görevlendiriyor. ABD Başkanı dahi olsa seçim ile eyalet yönetimine seçilmişlerin görevlerini sınırlandıramıyor.

Lütfen Bkz: Miami Belediye Başkanından FED’i kızdıracak Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek açıklamalar!

Geçtiğimiz dönemde ABD eyaletlerinden biri olan Wyoming, “kripto para bankaları” konusunda çıkarılan yönetmeliği onaylamıştı. Bu yasa sayesinde Wyoming eyaletinde işlem gören bankalar, Bitcoin ve kripto para hizmeti sunabilecek ve Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak değerlendirebilecek.

Wyoming tarafından başlatılan bu sürece Nebraska da dahil oldu. Böylece “kripto para bankası” ikici eyalette de onaylanmış oldu. Nebraska’daki bankalar da Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmaya başlayacak.

Sonuç olarak Wyoming ya da Nebraska’da yaşayan bir ABD’li bu eyaletlerde kripto para hizmeti sunan bankalara giderek Bitcoin satın alabilecek ya da Bitcoin’lerini bozdurabilecek. Ya da tüm bu işlemleri online bankacılık üzerinden yapabilecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin eyaletleri fethetmeye başladı! Artık Biden bile durduramaz!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.