1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin düşüşü bitti mi yoksa yeni başlıyor?

Bitcoin düşüşü bitti mi yoksa yeni başlıyor?

Bitcoin düşüşü bitti mi yoksa yeni başlıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında dün yaşanan düşüş nedeniyle oluşan panik havası etkisini sürdürüyor. İnsanlar Bitcoin’in yönünü hala kestiremezken Glassnode’dan gelen veriler bize bu konuda yardımcı oluyor!

Balinalar dipten BTC mi topluyor?

 

Son ayların en sık konuşulan konularından biri olan kripto para piyasaları bir türlü stabil bir zemine oturamıyor. Gerek Elon Musk’ın Doge parlatmaları gerekse Bitcoin’de dün akşam olduğu gibi yaşanan sert hareketler, bütün piyasanın tadını tuzunu kaçırıyor.

Piyasanın bu volatil yapısı özellikle yeni yatırımcıları fazlasıyla tedirgin ederken, kısa yoldan zengin olma hayali kuran ve de yüksek kaldıraçlı işleme giren yatırımcıların da canına okuyor.

bitcoin Bitcoin düşüşü bitti mi yoksa yeni başlıyor?

Bitcoin’de dün akşam saatlerinde yaşanan düşüş hareketini incelediğimizde, BTC’nin 53.000 dolar seviyelerine kadar fitil attıktan sonra kendini yeniden 55.000 dolar seviyesinin üstüne attığına şahit oluyoruz.

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz bu senaryonun stop patlatma ve likit etme operasyonundan başka birşey olduğunu düşünmüyoruz. Piyasa yapıcılar böylelikle hem sektörün ihtişamını kaybetmemesini ve yeni yatırımcı akışının kesilmemesini sağlarken, hemde ceplerini doldurabiliyor.

Öte yandan Glassnode’dan gelen verilen kurduğumuz bu hipotezi destekliyor. Öyle ki popüler analiz şirketi Glassnode’den sağlanan grafikler, dün balinaların borsalara 10 dakikada 387 milyon USDT gönderdiğini kısa süre sonrada 427 milyon dolarlık stabil koin gönderdiğini yani toplamda 813 milyon dolarlık USDT gönderdiğini gözler önüne seriyor.

Bu da bize Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski’nin de belirttiği gibi balinaların dipten Bitcoin topladığını gösteriyor.

Glassnode’da dün akşam oluşan bu grafik, Bitcoin’in 63.000 dolardan 47.000 dolar seviyelerine kadar düştüğü Nisan ayındaki düşüş sonrasında da oluşmuş ve Bitcoin devamında yükselişine devam etmişti.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.