1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin dom teknik analizi: Bitcoin dom ne olacak?

Bitcoin dom teknik analizi: Bitcoin dom ne olacak?

Bitcoin dom teknik analizi: Bitcoin dom ne olacak?
0
profitfarmers_koinmedya

Bitcoin dom uzun süredir altcoinlerin başının belası. BTC.D son üç ayrdır yükselişine ara vermeden devam ediyor ve önemli direnç bölgesine yaklaşmış durumda.

Bitcoin dom nedir?

Bitcoin Dom, İngilizce dominance (hakimiyet) kelimesinin kısaltmasıdır. Btcoin Dom, yatırımcıların toplam kripto piyasasında Bitcoin’in değerini hızlı bir şekilde anlamak için kullanabilecekleri bir ölçüdür. Herhangi bir varlığın fiyatı, arz ve talebin bir sonucudur. Bu nedenle bu endeks, altcoin talebine göre Bitcoin talebini etkin bir şekilde ölçer.

Bitcoin dom teknik analizi 22 Kasım 2020

bitcoin dom teknik analizi Bitcoin dom teknik analizi: Bitcoin dom ne olacak?
Bitcoin Dom 1 günlük grafiği

21 kasım bitcoin dom teknik analizimizde, indikatörlerdeki uyumsuzluktan bahsetmiştik ve Bitcoin Dom’un 68 bandından geri dönmesini beklediğimizi belirtmiştik. İşler beklediğimiz gibi gerçekleşti ve Bitcoin dom, özellikle uzun zamandır uyuyan dev XRP’nin uyanmasından sonra resmen şelale oldu aktı.

Açıkcası tüm piyasa bu hareketi Ethereum’dan bekliyordu, Ripple piyasa katılımcılarını şaşırttı. Belki bu bir bayrak koşusudur ve bayrağı Ethereum’a vermiştir, kim bilebilir?

Üsteki grafikten de anlaşılacağı üzere, Bitcoin dom’un yükselen trendin destek çizgisine – yaklaşık 60 bandında- kadar düşmesini daha sonra 63,5 seviyesine doğru yukarı yönlü bir düzeltme yapmasını ve ardından 52 dolara kadar soluksuz düşmesini bekliyoruz.

bitcoin dom teknik analizi Bitcoin dom teknik analizi: Bitcoin dom ne olacak?
21 Kasım analizimizde uyumsuzluktan bahsetmiştik

Etiketler: