Loading...
btc
BTC
-0.04%
Bitcoin
66.203,25 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.560,36 USDT
bch
BCH
-0.19%
Bitcoin Cash
429,18 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.23%
Litecoin
79,41 USDT
bnb
BNB
-0.55%
Binance Coin
604,81 USDT
sol
SOL
-1.32%
Solana
143,59 USDT
avax
AVAX
0.48%
Avalanche
30,15 USDT
ada
ADA
-0.55%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
-0.79%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.93%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) balinaları Bybit ve HTX’te dev long pozisyonlar açtı: Ne anlama geliyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) balinaları kripto para borsaları Bybit ve HTX’te yüklü long pozisyonlar açtı. Bu önemli gelişme ne anlama geliyor? İşte, ayrıntılar.

Bitcoin (BTC) balinaları Bybit ve HTX borsalarında büyük long pozisyonlar açıyor: CryptoQuant CEO’su açıkladı

Bitcoin (BTC) balinaları, dijital varlık borsaları Bybit ve HTX’te büyük long pozisyonlar açtı. Bu bilgi, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından açıklandı.

Young Ju, balinaların long pozisyonlarını 69.000 dolar seviyesinden açtıklarını belirtti. Ağustos 2023’te de benzer şekilde büyük long pozisyonlar açıldığını hatırlatan Young Ju, bu hamlenin ardından BTC’nin birkaç ay içinde 25.000 dolardan 73.000 doların üzerine çıkan parabolik bir ralliyi tetiklediğini söyledi.

Bitcoin (BTC) balinaları Bybit ve HTX’te dev long pozisyonlar açtı: Ne anlama geliyor?

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin’in şu anda ağ temelleri açısından aşırı değerlenmiş olmadığını da belirtti. Young Ju, bu durumu BTC’nin “termo cap oranı” ile destekledi. Termo cap, oluşturulma fiyatına göre madencilikle elde edilen coinlerin ağırlıklı toplamını temsil eder ve Bitcoin ağına yapılan toplam yatırım maliyetini gösterir. Young Ju, termo cap oranının, Bitcoin’in piyasa değerinin termo cap’e bölünmesiyle elde edildiğini ifade etti.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

Young Ju, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketlerinin dört yıl öncesine, BTC’nin yarım yıl boyunca konsolide olduğu ve on chain aktivitenin hızla arttığı döneme benzediğini söyledi. CEO, 1 milyar dolar değerinde BTC’nin balina cüzdanlarına eklendiğini ve bu miktarın muhtemelen piyasadan çekilerek soğuk depolamaya yöneldiğini belirtti.

Young Ju, “2020 ortasındaki Bitcoin ile aynı piyasa durumu var. O zamanlar, BTC altı ay boyunca 10.000 dolar civarında dalgalandı ve yüksek on chain aktivite vardı. Sonradan bu işlemlerin tezgah üstü (OTC) işlemler olduğu ortaya çıktı. Şimdi, düşük fiyat volatilitesine rağmen, on chain aktivite yüksek kalıyor ve yeni balina cüzdanlarına günlük olarak 1 milyar dolar ekleniyor. Muhtemelen saklama amaçlı.” dedi.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 68.124 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.