1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin boğalarını piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!

Bitcoin boğalarını piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!

Bitcoin boğalarını piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü ödeme platformu Paypal’ın geçtiğimiz Kasım ayında Bitcoin ve kripto paralar üzerinden işlem yapacağını açıklamasının ardından piyasada boğa sezonu açıldı. Paypal’ın piyasalar hakkındaki beklentileri ne yönde?


Bitcoin boğaları piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!

Forbes tarafından düzenlenen “2021 Blockchain Sempozyumuna” birçok önemli isimler katıldı. Sempozyuma katılanlardan birisi de ünlü ödemeler platformu Paypal’ın CEO’su Dan Schulman’dı.

13 Nisan’da (dün) düzenlenen sempozyuma Schulman’ın açıklamaları damga vurdu. Yaklaşık 300 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Paypla’ın Kasım ayında Bitcoin ve kripto paralar üzerinden işlem yapmaya imkan tanıyacağı açıklamasının ardından Bitcoin fiyatları ciddi bir ivme kazandı. Bitcoin’in 2021 yılında gösterdiği performansta Paypal’ın katkısı göz ardı edilemez.

Geçtiğimiz günlerde Paypal’ın Bitcoin ve kripto paralar üzerinden ödeme yapılabileceğini açıklaması ikinci bir kırılmaya neden oldu. Bu sayede kripto paralar, değer değişim aracı olarak kullanabilecek. Yani fiat paralar gibi kripto paralar da ekonomide ürün alış-verişimde aktif biçimde kullanılabilecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Günlük milyarlarca dolar değerinde işlem hacmine aracılık eden Paypal’ın kripto para açılımı piyasaya ciddi bir canlılık kazandıracağı, kuşku götürmez bir gerçek.

Sempozyumda Schuman açıklamalarda bulundu:

“Dijital paralar çağına giriş yapıyoruz. Bu dönemde hem dijital paralar hem de merkez bankalarının dijital paraları önemli değişime yol açacak. Bana göre kripto paralar finansal sistemi çok daha ulaşılabilir ve ucuz hale getirecek.”

Forbes’in editörlerinden Michael del Castillo, Paypal CEO’suna kripto paralar üzerinden ne kadarlık işlem hacmine ulaşmayı planlıyorsunuz diye bir soru yöneltti. Dan Schulman ise ısrarlı sorular karşısında 200 milyon dolarlık günlük işlem hacminden bahsetti. Bu aşamaya ise aylarla ifade edilebilen çok kısa süre içerisinde ulaşabileceklerini iddia etti.

Yani Paypal tarafından reel ekonomiden ürün alım satımında 200 milyon dolarlık günlük kripto para işlem hacmi hedefleniyor.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.