Loading...
btc
BTC
-1.3%
Bitcoin
62.599,78 USDT
eth
ETH
-1.75%
Ethereum
3.047,66 USDT
bch
BCH
-5.68%
Bitcoin Cash
479,43 USDT
xrp
XRP
-2.15%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.11%
Litecoin
78,00 USDT
bnb
BNB
-2.51%
Binance Coin
538,84 USDT
sol
SOL
-3.73%
Solana
133,36 USDT
avax
AVAX
-1.75%
Avalanche
34,54 USDT
ada
ADA
-0.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-5%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-2.24%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin boğalarını piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!

paypal bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü ödeme platformu Paypal’ın geçtiğimiz Kasım ayında Bitcoin ve kripto paralar üzerinden işlem yapacağını açıklamasının ardından piyasada boğa sezonu açıldı. Paypal’ın piyasalar hakkındaki beklentileri ne yönde?


Bitcoin boğaları piyasaya davet eden Paypal’dan önemli açıklamalar!

Forbes tarafından düzenlenen “2021 Blockchain Sempozyumuna” birçok önemli isimler katıldı. Sempozyuma katılanlardan birisi de ünlü ödemeler platformu Paypal’ın CEO’su Dan Schulman’dı.

13 Nisan’da (dün) düzenlenen sempozyuma Schulman’ın açıklamaları damga vurdu. Yaklaşık 300 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Paypla’ın Kasım ayında Bitcoin ve kripto paralar üzerinden işlem yapmaya imkan tanıyacağı açıklamasının ardından Bitcoin fiyatları ciddi bir ivme kazandı. Bitcoin’in 2021 yılında gösterdiği performansta Paypal’ın katkısı göz ardı edilemez.

Geçtiğimiz günlerde Paypal’ın Bitcoin ve kripto paralar üzerinden ödeme yapılabileceğini açıklaması ikinci bir kırılmaya neden oldu. Bu sayede kripto paralar, değer değişim aracı olarak kullanabilecek. Yani fiat paralar gibi kripto paralar da ekonomide ürün alış-verişimde aktif biçimde kullanılabilecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Günlük milyarlarca dolar değerinde işlem hacmine aracılık eden Paypal’ın kripto para açılımı piyasaya ciddi bir canlılık kazandıracağı, kuşku götürmez bir gerçek.

Sempozyumda Schuman açıklamalarda bulundu:

“Dijital paralar çağına giriş yapıyoruz. Bu dönemde hem dijital paralar hem de merkez bankalarının dijital paraları önemli değişime yol açacak. Bana göre kripto paralar finansal sistemi çok daha ulaşılabilir ve ucuz hale getirecek.”

Forbes’in editörlerinden Michael del Castillo, Paypal CEO’suna kripto paralar üzerinden ne kadarlık işlem hacmine ulaşmayı planlıyorsunuz diye bir soru yöneltti. Dan Schulman ise ısrarlı sorular karşısında 200 milyon dolarlık günlük işlem hacminden bahsetti. Bu aşamaya ise aylarla ifade edilebilen çok kısa süre içerisinde ulaşabileceklerini iddia etti.

Yani Paypal tarafından reel ekonomiden ürün alım satımında 200 milyon dolarlık günlük kripto para işlem hacmi hedefleniyor.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.