fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin boğa koşusu 2.0 başlıyor! İşte göstergeler ve fiyat hedefi

Bitcoin boğa koşusu 2.0 başlıyor! İşte göstergeler ve fiyat hedefi

Bitcoin boğa koşusu 2.0 başlıyor!  İşte göstergeler ve fiyat hedefi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi art arda üçüncü kez 50,000 dolarlık seviyeyi test etti. Bitcoin boğa koşusu başlayacak mı? Göstergeler ne söylüyor? Detaylar haberimizde.

Bitcoin boğa koşusu başlıyor! 

Lider kripto para birimi art arda üçüncü kez 50,000 dolar seviyesini test etti. Bitcoin uzun süren yatay seyrin ardından bu hafta sonu bir kez daha yukarı doğru bir hareket gerçekleştirdi. Kripto piyasasının lokomotifi anlık olarak 50,200 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 943 milyar dolar.

BTC, Mayıs piyasası çöküşünden sonra bu hafta net bir geri dönüş yaptı. Zincir içi tedarik dinamikleri, BTC’nin 58 bin – 59 bin dolar arasında fiyatlandırıldığı tarihsel seviyelerinde. Birçok analist bir fiyat rallisinin eşiğinde olduğumuzu ifade ediyor.

Bitcoin Bitcoin boğa koşusu 2.0 başlıyor! İşte göstergeler ve fiyat hedefi

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

BTC’nin fiyatı 50 bin dolar ile 200DMA arasında konsolide oluyor. Bir hafta içinde o bölgeyi kırdığında fiyat 60 bin dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu seviyenin ardından ise 75 bin dolara doğru bir ralli görmemiz mümkün.

Glosnode’den alınan verilere göre geçtiğimiz ralli döneminde BTC’nin para arzının %15,48’i, fiyat 32 bin ile 40 bin dolar arasındayken hareket etti.  %9,63’ü 46 bin ila 50 bin dolar arasında hareket etti.  Arz mayıs ayında 54 bin ila 60 bin dolar arasında %7,08’e düştü. Bu sefer Bitcoin arz şokuyla 50 bin doların üzerine çıkarsa fiyat durdurulamaz olabilir.

Glassnode’un bir başka raporunda, Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) 1,05’e yakın ve bu da yine olumlu bir işaret. Üstelik, likit olmayan arzdaki artış, çok sayıda balinayı pazara davet ediyor gibi görünüyor. Buna ek olarak, yakın zamanda Bitcoin balinalarının borsadan çıkışları artış beklentisini güçlendirdi.

Madencilerin bakiyesinin geçmişte BTC fiyatlarını nasıl patladığını gösteren grafiğe göre Bitcoin madencisinin bakiyesinde 1658 BTC düşüş görüldü. Bu aynı zamanda Boğa koşusu 2.0’ın yolda olduğuna dair güçlü göstergelerden biri olarak kabul ediliyor.

Bitcoin Bitcoin boğa koşusu 2.0 başlıyor! İşte göstergeler ve fiyat hedefi

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.