Bitcoin 10 yıllık grafiği bize ne söylüyor?

Bu hafta Bitcoin fiyatlarını etkileyebilecek diğer 3 gelişme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 10 yıllık grafiği ve Bollinger Bandlarından elde edilen veriler incelendiğinde Bitcoin’de 2020 yılının zirve değerine yaklaştığımız anlaşılıyor.


Bitcoin 10 yıllık grafiği bize ne söylüyor?

Bitcoin, 2020 yılının rekorunu 12 Şubat’ta 10,500 doların üstüne çıkarak kırdı. Bu tarihten sonra dünyamızı etkisi altına alan Covid-19 salgınından sonra Bitcoin fiyatlarında ciddi düzeltme yaşandı. Mayıs 2020’den itibaren Bitcoin tekrardan 10 bin doları gördü. Ancak Mayıs ayından itibaren en az 7 kez 10 bin doları test etmesine rağmen bu direnci kırmada başarılı olamadı.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Uzun vadede Bitcoin fiyatlarına göz attığımızda Bitcoin’deki zirve değerlerin azaldığını görüyoruz.

2018 Bitcoin Rekoru: 20,089 dolar

2019 Bitcoin Rekoru: 14,000 dolar

2020 Bitcoin Rekoru: 10,500 dolar

2020 yılını henüz tamamlamadık. Ancak Bollinger Bandlarından (BB) elde edilen analize göre 2020 yılının zirve değerine çok yakınız. Nunya Bizniz’in söz konusu BB analizine birazdan değineceğiz.


Aşağıdaki haftalık Bitcoin fiyatları BB aralığını görüyoruz.

Bitcoin 10 yıllık grafiği bize ne söylüyor?

Yukarındaki grafikte Bollinger Bandlarının alt ve üst sınırı direnç ve destek seviyesi olarak adlandırılabilir. BB aralığını bir çeşit volatilite göstergesi olarak okuyan Nunya Bizniz gibi analistler de var. Bu yoruma göre BB alt ve üst aralığının artması yüksek volatilite göstergesi olarak algılanıyor. Aşağıdaki şekilde mavi grafik BB’nin alt ve üst sınırı arasındaki genişliği veriyor. Sarı grafik ise BB sınırlarının en yüksek değerlerinin birleştirilmesinden elde edilen trend çizgisi. İlginç olan ise BB aralığının zirve yaptığı dönemde Bitcoin fiyatlarının zirve yapması.

Bitcoin 10 yıllık grafiği bize ne söylüyor?Nunya Bizniz, yukarıdaki analizine göre 2020 yılının Bitcoin zirve değerine oldukça yakın olduğumuzu ileri sürüyor.

Nunya Bizniz yukarıdaki analizinde haklı ise 2020 yılında Bitcoin zirve değeri 10,500 ila 14,000 dolar arasında olacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin 10 yıllık grafiği bize ne söylüyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.