Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
64.255,93 USDT
eth
ETH
-0.74%
Ethereum
3.492,27 USDT
bch
BCH
1.15%
Bitcoin Cash
387,38 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
74,33 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,51 USDT
sol
SOL
-0.43%
Solana
134,02 USDT
avax
AVAX
-8.42%
Avalanche
25,17 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.12%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.01%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bir ülke daha resmi dijital para (CBDC) için çalışmalara başlıyor!

kanada merkez bankası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkez bankası resmi dijital parası (CBDC) kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Çin ve ABD’nin ardından dünyanın önde gelen ekonomilerinden bir daha CBDC adımı atıyor. Detaylar haberimizde.

Bir ülke daha resmi dijital para (CBDC) için çalışmalara başlıyor

Birçok merkez bankası resmi dijital merkez bankası parası (CBDC) çalışmalarına hız verdi. Teknolojinin hızla gelişmesi ve kripto paraların arkasındaki teknolojinin kullanımlarını kolaylaştırması ülkeleri bu adımı atmaya zorladı.

COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşanan karantina süreci nakit kullanımını önemli ölçüde azalttı. Dijital ödemelerin kolaylığı ve salgın şartlarında dikkat edilmesi gereken hijyen şartları tercihlerde etkili oldu.

Kripto paraların bu dönemde artan kullanımı merkez bankalarının resmi dijital paraları gündemlerine almasını hızlandırdı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son olarak Güney Kore merkez bankası, bir dijital para birimi için bir pilot platform oluşturacak bir teknoloji tedarikçisi seçeceğini ve merkez bankası destekli bir dijital para birimi oluşturmaya bir adım daha yaklaşacağını açıkladı.

Reuters’in haberine göre, Kore Bankası, bir test ortamında bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) başlatmanın pratikliklerini araştırmak için açık bir teklif verme süreci aracılığıyla bir ortak aradığını belirtti. Bu Asya’nın en büyük dördüncü ekonomisi olan Güney Kore’de CBDC ile ilgili atılan ilk adım.

Bank Of Korea (BOK) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Nakit işlemlerin payı önemli ölçüde azaldı. Şu anda attığımız adımlar, ödeme mutabakat sistemindeki hızla değişen değişikliklere hazırlanmaktır” dedi.

Çin, ABD, İngiltere ve İsveç’in de aralarında bulunduğu birçok ülke merkez bankaları, finansal sistemlerini modernize etmek, kripto para birimlerinden gelen tehdidi önlemek ve yerel ve uluslararası ödemeleri hızlandırmak için dijital para birimleri geliştirmeye çalışıyor.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın yaptığı ankete göre dünya nüfusunun beşte birini temsil eden ülkelerin merkez bankaları tarafından resmi dijital para kullanımı yaygınlaştırılacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.