Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Binance’in başı yine dertte: 2,25 milyon dolarlık ceza ödeyecek

Binance’in başı yine dertte: 2,25 milyon dolarlık ceza ödeyecek

binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance farklı ülkelerdeki düzenleyicilerle sorun yaşamaya devam ediyor. Nijerya’da Binance davası devan ederken bu sefer de bir Asya ülkesi borsaya para cezası çekti. İşte, ayrıntılar.


Binance’in başı yine dertte: 2,25 milyon dolarlık ceza ödeyecek

Nijerya hükümetiyle davası devam ederken, kripto para borsası platformu Binance’in başı bu sefer Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU) ile başı dertte. Binance, FIU tarafından yerel kara para aklama (AML) düzenlemelerine uymadığı gerekçesiyle 188.2 milyon rupi (2.25 milyon dolar) para cezasına çarptırıldı.

Hindistan Mali İstihbarat Birimi (FIU) tarafından yayınlanan ve “Binance ile ilgili olarak 19.06.2024 tarihli 10/DIR/FIU-IND/2024 No’lu Asıl Karar” başlıklı belgede, cezanın kara para aklama yasasını ihlal ettiği için verildiği belirtildi.

Bu ceza, Hindistan’da AML yasalarına uyumsuzluk nedeniyle herhangi bir kripto varlığına verilen en yüksek para cezasıdır. Verilen ceza belgesinde şöyle deniliyor:

“Binance’in, Hindistan’daki müşterilere hizmet vermeye ve Hindistan içinde faaliyet göstermeye devam etmesi, PMLA kapsamındaki yasal yükümlülüklerine uymaması nedeniyle, 28 Aralık 2023 tarihinde, Binance’e, bir Sanal Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VDA SP) olarak faaliyetlerinden dolayı Raporlama Kuruluşu statüsüne rağmen, yasadaki yükümlülüklerini yerine getirmediği için uygun işlemlerin neden başlatılmaması gerektiğini gösteren bir Bildirim gönderilmiştir.

 

Binance’in yazılı ve sözlü savunmalarını dikkate aldıktan sonra, FIU-IND Direktörü, mevcut kayıtlara dayanarak, Binance aleyhindeki suçlamaların doğrulandığını tespit etti.”

Sonuç olarak, FIU-IND Direktörü, Binance’e yaklaşık 2.2 milyon dolar ceza ve yükümlülüklerin titizlikle yerine getirilmesini sağlamak için belirli talimatlar verilmesini emretti.

İlgili – BNB coin nedir? BNB/USD yorum, geleceği ve haberler

Binance Binance’in başı yine dertte: 2,25 milyon dolarlık ceza ödeyecek

Bharat Web3 Derneği Başkanı Dilip Chenoy, “Tüm sektör katılımcılarını, kara para aklama (AML) ve terörizmin finansmanıyla mücadele (CFT) ile ilgili yasalara sıkı sıkıya uymaya çağırıyoruz” dedi.

Hindistan’da, kripto para borsaları gibi sanal dijital varlık hizmet sağlayıcılarının, FIU’ya raporlama kuruluşu olarak kayıtlı olmaları ve kara para aklama kurallarına uymaları gerekiyor.

Mayıs ayında Binance, FIU’ya kayıt yaptırmıştı ve borsa, yerel kuralları ihlal eden dokuz denizaşırı borsaya yönelik uyarıların ardından ülkede operasyonlarına devam etmeyi planlıyordu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.