Binance CEO’su CZ’den kritik açıklamalar!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (bilinen adıyla CZ), son günlerde ortaya atılan likidite krizi iddialarına cevap verdi. Detaylar ve tüm gelişmeler haberimizde.

Binance CEO’su CZ’den kritik açıklamalar!

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, kısa bir süre önce borsanın müşteri varlıklarını bire bir desteklediğini ve yaşanan çekim işlemlerinin herhangi bir sorun oluşturmayacağını açıkladı.

Binance’de geçtiğimiz hafta büyük bir nakit çıkışı görüldü. Bu çıkış piyasada bir miktar paniğe neden oldu ancak Binance cephesinden gelen açıklamalar herhangi bir sorun olmadığı yönünde.

 

Binance CZ

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

CNBC Squawk Box’da Aaron Sorkin ile röportaj yapan CZ, Binance’in likidite sıkıntısı yaşamadığını ve kullanıcıların para çekme işlemlerini anında gerçekleştirdiklerini belirtti.

“İnsanlar Binance’te sahip oldukları varlıkların %100’ünü çekebilirler. Herhangi bir günde bir sorunumuz olmayacak. Böylece kullanıcıların %100’ü varlıkların %100’ünü geri çeker, sorun olmaz”


Zhao, kripto para borsasının iş modellerinin, bankaların kullandığı kısmi rezervlere dayanan geleneksel iş modelinden çok farklı olduğuna dikkat çekti. CZ, geleneksel finans uzmanlarının ve düzenleyicilerin, borsaların kısmi rezervlerle de çalışabileceğine inandığını ancak bunun doğru olmadığını ifade etti.

“Kriptoda, bir likidite sıkışıklığı olduğunda bankaları kurtarmak için para basan bir merkez bankası yoktur. Bu nedenle, kripto işletmeleri kullanıcı varlıklarını bire bir tutmak zorundadır ve biz de bunu yapıyoruz. Bu çok basit bir kural.”

Muhasebe firması Mazars’ın Güney Afrika şubesi tarafından yürütülen bir rezerv kanıtı ve borç kanıtı doğrulama raporunda Binance!in varlıklarının ve yükümlülüklerinin yalnızca “bir kısmını” gösterdiği iddia edilince yaklaşık bir haftada kripto para borsasından 3 trilyon dolar para çıkışı olmuş bu da bir panik yaratmıştı.

CZ, “Binance, çok basit, çok bağımsız bir organizasyon türü ve biz nakitlerimizi çok basit bir şekilde yönetiyoruz” diyerek piyasada oluşan algıyı dağıtmaya çalıştı. Nansen verileri, Binance’in cüzdanlarında hala 52 milyar doların üzerinde dijital varlığa sahip olduğunu ve %50’den fazlasının BUSD, USDT ve BTC’de olduğunu gösteriyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’su CZ’den kritik açıklamalar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.