1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance CEO’su CZ’den önemli dolandırıcılık uyarısı geldi

Binance CEO’su CZ’den önemli dolandırıcılık uyarısı geldi

Binance CEO’su CZ’den önemli dolandırıcılık uyarısı geldi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance, Coinbase ve FTX kullanıcıları sahte trade platformları tarafından saldırıya uğradı. FTX, Binance ve Coinbase kullanıcılarının sahte üçüncü taraf bot sitelerini kullanan bir saldırının kurbanı oldukları iddia ediliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, traderlardan üçüncü taraf bot platformuyla paylaşıldıysa API anahtarlarını silmelerini istedi.
Analistler, öte yandan, traderlardan gelen artan satış baskısı altında BNB’nin 265.80 dolara düşebileceğine inanıyor.

Binance CEO’su CZ’den uyarı

3Commas ve Skyrex gibi üçüncü taraf işlem botlarını kullanmak için kaydolduklarını düşünen FTX, Binance ve Coinbase hesap sahiplerinin, borsa API tanımlayıcılarının kötü niyetli üçüncü şahıslar tarafından çalındığı ve kullanıldığı ortaya çıktı. Bazı hesap sahiplerinin bir kimlik dolandırıcılığının kurbanı oldukları iddia ediliyor.

Binance

Saldırganların, hesap sahiplerini kayıt sırasında hassas bilgileri paylaşmaya cezbetmek için sahte web sitelerini kullandıkları düşünülüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, üçüncü taraf platformların başka saldırılarına karşı korunmak için traderlardan API anahtarlarını silmelerini istedi.

Binance CEO’su, traderlardan bu nedenle üçüncü taraf erişimini iptal etmelerini istiyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), API anahtarlarını Skyrex ve 3Commas gibi üçüncü taraf platformlarla paylaşan ve beklenmedik işlem gözlemleyen en az üç borsa kullanıcısı vakası bildirdi. API anahtarları, üçüncü taraflara trade için kullanıcı hesaplarına erişme yetkisi sağlar. 21 Ekim’de Çinli bir kullanıcının hesabından, tümü üçüncü taraf trade botları tarafından çalınan milyonlarca Bitcoin, Ethereum ve FTT boşaltıldı.

Binance

Bu tür saldırılara karşı korunmanın ideal yolu, üçüncü taraf platformlarla paylaşılan API anahtarlarını silmek olarak gösterildi. 3Commas’a bağlı borsa hesapları ve diğer trade botları, API anahtarınızın geçersiz olduğunu veya güncellenmesi gerektiğini söylüyorsa, büyük olasılıkla bilgileriniz ele geçirilmiştir.

Binance Coin artan satış baskısı altında düşebilir

Binance Coin, geçen hafta %21 kayıp verdikten sonra 268,94 dolardan el değiştiriyor. Analistler BNB-BTC çiftini değerlendirdi ve Binance’in yerel tokeni üzerinde artan satış baskısını belirledi. Kripto analisti Azeez Mustapha, BNB fiyatının düşüş için daha fazla alana sahip olduğunu ve düşüş eğilimini doğruladığını savunuyor. Güçlü satın alma devam etmedikçe, uzman Binance Coin’de düşüş öngörüyor.

Kaynak

Etiketler: