1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun serveti rekor seviyede eridi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun serveti rekor seviyede eridi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun serveti rekor seviyede eridi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su CZ, bu sefer kötü bir unvana sahip oldu. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun serveti rekor seviyede eridi!

Kripto para piyasası her geçen gün daha fazla büyüyen bir kitleye hitap ediyor. Bu pazar içerisinde çok önemli bir yer tutan kripto para borsaları, çeşitli özellikleri ile öne çıkıyor. Bu özelliklerden en önemlisi güvenlik.

Yatırımcılar, daha çok güvenli gördükleri borsaları tercih ediyor. Binance’de kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği kripto para borsası olarak yıllardır zirvede. Borsanın kurucusu Changpeng Zhao’da ekosistemin en önemli yatırımcılarından biri.

İlgili: Binance Coin nedir, geleceği nasıl?

Changpeng Zhao’nun birçok unvanı var. Kriptodaki en zengin adam, dünyanın en büyük kripto borsasının kurucusu ve sektörün en büyük seslerinden biri. Peki ya dünyanın en büyük kaybedeni? Bu unvan, pek çok insanın ünlü milyarderle ilişkilendirdiği bir şey değil.

Binance CEO'su CZ

Popüler olarak bilinen adıyla CZ, kripto piyasasındaki en zengin adam unvanını bir süredir elinde taşıyor. Servetinin büyük çoğunluğu, işlem hacmine göre en büyük kripto borsası olan Binance’deki hissesine bağlı.

İlgili: Binance Coin fiyat tahmini

CNF’in raporuna göre CZ bu yılın başlarında hem kripto hem de geleneksel finans alanındaki en zengin adamdı ve 40 yılı aşkın süredir sektörde olan eski bankacılık gurularını geride bırakmıştı. Ancak kripto piyasası çöktükçe CZ’nin serveti de eridi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ünlü CEO’nun şu anda 14,9 milyar dolar değerinde bir serveti var. CZ’in servetinden son birkaç gün içinde 325 milyon dolar ve bugüne kadar ise 80,9 milyar dolar silindi. Serveti birkaç gün önce 11 milyar kadar dolara düştü. Bu, CZ’yi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kaybedeni yapıyor. Rekor,  yatırım devi SoftBank’ın kurucusu Masayoshi Son’a aitti.

Serveti 78 milyar dolara kadar çıkan Masayoshi Son, dot com balonu çöktüğünde 77 milyar dolar kaybetti. CZ, şu anda Son’u geride bırakmış durumda. Ancak CZ büyük olasılıkla eski ihtişamına geri dönebilecek ve ünlü CEO, portföyünü bu erime tecrübesine karşı daha da dikkatli seçecek.

CZ’in piyasaya sürdüğü Binance Coin (BNB), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 315 dolardan işlem görüyor. BNB, 51 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasının en değerli 5’inci varlığı.

Binance coin (BNB) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun serveti rekor seviyede eridi!

Kaynak

 

Etiketler: