1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Benjamin Cowen’dan Bitcoin uyarısı!

Benjamin Cowen’dan Bitcoin uyarısı!

Benjamin Cowen’dan Bitcoin uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analist Benjamin Cowen Bitcoin’in daha fazla düşüş potansiyeli olduğunu düşünüyor.

Benjamin Cowen’dan Bitcoin uyarısı!

Youtube yayınlarıyla öne çıkan analist, trader Benjamin Cowen, 754 bin takipçisine hitaben yayınladığı son videoda, makroekonomik verilere, özellikle de ABD enflasyon rakamlarının sermaye piyasaları ve kripto para piyasaları üzerindeki etkisine dikkat ettiğini ifade etti.

Cowen, tarihi olarak, S&P 500 endeksinin, enflasyon rakamlarının en tepe bölgeye ulaşıp geri dönüş yapmadan en dip bölgesinden çıkamadığını söylüyor.

Bitcoin’in de endeksle eş güdümlü ilerlediğini düşündüğümüzde, enflasyon tam olarak düşüş içerisine girmeden BTC’nin de yükseliş trendine girmesi zor görünüyor.

… Bildiğimiz kesin bir şey var ki, enflasyon zirve yaptığında S&P Endeksi’de dip yapıyor.

Benjamin Cowen'dan Bitcoin uyarısı!
Cowen youtube.

Bu çıkarımlardan sonra Cowen, enflasyon tekrar düşüşe geçinceye kadar Bitcoin ve hisse senedi piyasalarının düşüşü devam edebilir.

1970’lere baktığımızda, enflasyonun zirve yaptığı dönemde S&P’nin de dip yaptığını görebilirsiniz. Endeks yerel bir zirve sonrası enflasyonun yükselmesiyle birlikte, neredeyse %50 düşerek dibi görüyor.

Dolayısıyla günümüze döndüğümüzde de S&P’nin düşüş içerisinde olduğunu görebiliriz. Bu aşamada, enflasyonun henüz zirve noktasına ulaştığını da söyleyemeyiz. Bu noktada, enflasyonun bir süre daha yükseleceğini düşünebiliriz. Gerçekten zirve noktasına ulaştığında, bunu grafikte gördüğümüzde, o zaman S&P 500 endeksinin de dibini tespit etmiş oluruz.

 

Etiketler: