1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. “Avax 3 haneli rakamlara çıkacak!” İşte nedenleri

“Avax 3 haneli rakamlara çıkacak!” İşte nedenleri

“Avax 3 haneli rakamlara çıkacak!” İşte nedenleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında son haftanın gözdesi Avalanche (AVAX). Göstergeler Avax’ın önümüzdeki dönemde daha da yükseleceğine dair işaretler veriyor. Avax 3 haneli rakamları görecek mi? Detaylar haberimizde.

“Avax 3 haneli rakamlara çıkacak!” İşte nedenleri

Avalanche (AVAX), son zamanlarda önemli bir fiyat artışı ve benimsenme gördü.  DeFi ve NFT kavramları, Bitcoin ve Ethereum blok zinciri ağlarında akıllı sözleşmelerin yaratılmasının bir sonucu olarak çekiş kazandı.

Platform, değer ve benimseme açısından önemli bir gelişme kaydetti. Bunun nedeni, en popüler akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un yüksek maliyetler ve verimsizlikten mustarip olmasıydı.

Coinmarketcap verilerine göre AVAX, 3 Ağustos’ta 12,45 dolar iken 20 Ağustos’ta 49 dolara kadar yükselerek %200’den fazla artış gördü.

AVAX fiyat rallisinin nedenleri

AVAX’ın DeFi ekosistemindeki hızlı büyümesi, başarısının ana nedenidir. Bu, 18 Ağustos’ta Twitter üzerinden duyurulan 180 milyon dolarlık bir likidite madenciliği teşvik programı ile platform, DeFi ekosistemine yeni uygulamaların eklenmesine izin verileceğini duyurdu.

AVAX’ın yükseliş momentumu, 29 Temmuz’da Avalanche Bridge’in (AB) piyasaya sürülmesi ile başladı. Bu uygulama ile Ethereum ve Avalanche ağları arasında varlıklar aktarılabilecek. Girişten sonraki iki hafta içinde iki ağ arasında 100 milyon doların üzerinde token değeri alışverişi yapıldı.

AVAX’ın başarısı, token arzını düzenli olarak azaltan mükemmel yakma yönteminden de kaynaklanıyor. Tüm bu nedenler göz önüne alındığında AVAX’ın boğa koşusunda devam edeceği ve 3 haneli rakamları göreceği konusunda ortak görüş hakim. Piyasada birçok kripto analisti AVAX’ı değerini katlayacak kripto paralar listesine yazıyor.

AVAX, yazının kaleme alındığı anlarda 43,93 dolardan işlem görüyor. AVAX haberleri ve ayrıntılı grafikleri için Koinmedya.com’un AVAX sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.