BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistten Bitcoin uyarısı: Potansiyel “Death Cross” ve dump
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Analistten Bitcoin uyarısı: Potansiyel “Death Cross” ve dump

Analistten Bitcoin uyarısı: Potansiyel “Death Cross” ve dump
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı direnç seviyelerinden geri çevrilince ayı durumu güçlenmeye başladı. Şimdi teknik işaretler de bunu destekliyor. Kripto para analistinin “Death Cross” ve dump uyarısına kulak verelim.


Bitcoin’de “Death Cross” ve dump yorumu

“Death cross” ismi verilen ünlü Bitcoin teknik indikatörü yeniden ufukta görünüyor. Bu da Bitcoin boğa piyasasının bittiği anlamına gelebilir. Kripto para uzmanı “Rekt Capital” de grafiklerdeki bu ayı işaretine dikkat çekiyor ve şöyle diyor:

“Death Cross yaşandığında BTC her zaman daha derin aşağı yönlü hareketler kaydediyor.”

“Death Cross” grafiklerde görülen teknik bir formasyon adı ve genellikle büyük bir satış dalgasına ya da düşüş trendinin güçlenmesine işaret ediyor. Bu formasyon, varlığın kısa vadeli hareketli ortalaması, uzun vadeli hareketli ortalamanın altına kaydığında görülüyor. Burada genel olarak kullanılan hareketli ortalamalar (kısaca MA) 50 günlük MA ve 200 günlük MA.

Uzman “Rekt Capital” (@rektcapital) şöyle diyor:

“BTC potansiyel bir Death Cross’a yakalanmak üzere. Death Cross yaşandığında BTC daha derin bir düşüş görülür.”

Bunları söyledikten sonra analist tarihi Death Cross olaylarından örnekler veriyor. Genellikle ise yüzde 70’lik düşüşler olduğuna dikkat çekiyor. Eğer analistin belirttiği Death Cross gerçekleşirse, formasyonun muhtemel dip hedefi 18,000 dolar seviyesinde olabilir.

Analistten Bitcoin uyarısı: Potansiyel “Death Cross” ve dump

İlgili – Kripto paralarınızı kaybetmek istemiyorsanız bu uygulamalardan uzak durun

Ayı trend formasyonu

Analist ayrıca “death cross” oluşmadan önce daha zaman olduğunu ve o zamana kadar da birçok satış baskısı oluşabileceğini belirtiyor.

Bitcoin 65,000 dolar seviyesinde tüm zamanların en yüksek değerini kaydettikten sonra yüzde 43.5 oranında değer kaybetti. Tabii bu sıra dışı bir düzeltme sayılmaz. Ancak analistin belirttiği teknik işaret, önümüzde daha da acılı günler olabileceğini gösteriyor.

Analist 2017’deki boğa piyasasını örnek veriyor ve death cross’un oluşmasının ne kadar zaman aldığını söylüyor.

“2017’de BTC zirve yaptığında Death Cross’un oluşması 107 gün sürmüştü. Bu 3.5 ay eder. Ve bu 3+ ay zarfında Bitcoin 20,000 dolar zirvesinden yüzde 70 düştü.”

Analistten Bitcoin uyarısı: Potansiyel “Death Cross” ve dump

Kripto uzman ayrıca Nisan 2018’de de bir death cross yaşandığını ve BTC fiyatının yüzde 65 oranında ek bir düzeltme kaydettiğini vurguluyor. Sonuçta Bitcoin Aralık ayında 3,200 dolara kadar düşmüştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: