Analistler, Bitcoin’in nereye kadar düşebileceğini açıkladı

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin bu yıl değerinin yarısından fazlasını kaybetti, ancak satış henüz bitmemiş olabilir. Analistler, daha önceki ayı piyasalarına bakarak “hala daha fazla düşüş yaşayabileceğimizi” söylüyor.

Bitcoin fiyatları daha ne kadar düşecek?

Bitcoin bu yıl değerinin yarısından fazlasını kaybetti, ancak satış henüz bitmemiş olabilir. Bu, tokenin geçmiş ayı piyasalarındaki maksimum düşüşü ve mevcut oynaklığı da dahil olmak üzere bir dizi göstergeye ve tarihsel verilere işaret eden dijital varlık araştırmacısı CryptoCompare’e göre, henüz bir zemine çarpmadığının kanıtı.

CryptoCompare analistleri Perşembe günü yayınlanan bir raporda, 2013 ve 2017’de başlayan önceki ayı piyasaları “hala daha fazla düşüş yaşayabileceğimizi gösteriyor” dedi. Bu iki örnek sırasında dünyanın en büyük dijital token, sırasıyla 364 ve 406 seans süren yüzde 83 ve yüzde 87 düşüş gördü.

bitcoin

Bu sefer, Bitcoin yüzde 73 düştü ve 31 Ekim itibariyle 357 gündeyiz, bu da zaman çerçevesi ve ciddiyet açısından önceki düşüşler kadar “akut” olmadığı anlamına geliyor. Bu, “2022’nin Bitcoin’in tarihindeki en kötü düşüş olması için yer bırakıyor” diye yazdılar.

Bu arada, son ayı piyasası sırasında, Bitcoin için yıllık ortalama oynaklık yüzde 79 idi, şu anda yüzde 63 civarında seyreden bir ölçü. Analistler: “Mevcut piyasa bağlamında, geleneksel finansal sistemde yüksek stresli bir olayın gerçekleşmesinin mümkün olduğuna inanıyoruz, bu da ana varlık sınıflarında satış baskısına neden olacak, oynaklıkta bir artışa ve potansiyel bir harekete yol açacak. aşağı doğru,” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükselttiğinden, bu yıl her türlü daha riskli varlık bataklığa sıkışmış olsa da, kripto para birimleri özellikle sert darbe aldı. Bitcoin, 2021’deki yaklaşık 69.000 dolarlık zirvelerinin çok ötesinde 20.000 dolar civarında seyrediyor. Ether ve diğerleri de acı çekti. Bu ortamda, perakende yatırımcılar, ilk iki pandemi yılında olduğu gibi alana adım atma konusunda daha çekingen davranırken, adrenalin düzeyi yüksek tüccarlar, geçmişte çok daha iyi sonuç veren işlemlere katılmayı daha zor buldu.

bitcoin


Bununla birlikte, CryptoCompare, hacimlerin 2017’de başlayan ve zirveden dibe yüzde 60’tan fazla düştüğü düşüşte olduğu kadar deflate olmadığına dikkat çekiyor. 2022’de, geçen yıldan bu yana yüzde 35 düştüler. Raporda, “Bu, gerilemelere rağmen hacimlerin daha katı hale geldiğini gösterebilir – veya faaliyette daha fazla düşüş olacağımız anlamına gelebilir” denildi.

Araştırmacılar ayrıca, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin geçmişte piyasa döngüsünün aşamasını anlamak için bir ölçü olarak kullanıldığını da kaydetti. Daha önceki örneklerde, analistler, daha küçük projelerin dikkat çekmesi nedeniyle bir boğa piyasası sırasında kripto paranın hakimiyetinin düşeceğini düşünüyorlardı. Ancak bir düşüş sırasında, bu sefer durum böyle olmasa da, bunun tam tersi olacağı düşünülüyordu. Birçok kripto hayranı şimdiden dikkatlerini başka projelere çevirdi. Raporda, “Henüz ayı piyasasının son aşamalarında olmamamız mümkün, bu da daha küçük projelerin değer kaybetmeye devam edeceğini ve kısa ve orta vadede Bitcoin’in hakimiyetinin artmasına yol açabileceğini” öne sürüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analistler, Bitcoin’in nereye kadar düşebileceğini açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.