Loading...
btc
BTC
0.03%
Bitcoin
66.243,52 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.567,26 USDT
bch
BCH
0.18%
Bitcoin Cash
430,74 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.35%
Litecoin
79,50 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
606,11 USDT
sol
SOL
-0.69%
Solana
144,51 USDT
avax
AVAX
1.28%
Avalanche
30,39 USDT
ada
ADA
-0.02%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
-0.33%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analist Kevin Svenson, Bitcoin için beklediği yeni zirve seviyeyi açıkladı

Bitcoin grafiği en çok hangi formasyonu tekrarlıyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist Kevin Svenson, Bitcoin fiyatının daha önce ralli öncesi dönemde oluşan bir formasyonu tekrar ettiğini ifade ediyor. Ayrıca BTC için beklediği yeni zirve hedefini açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.

Analist Kevin Svenson, Bitcoin için beklediği yeni zirve seviyeyi açıkladı

Analist Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) şu anki piyasa senaryosunun, daha önce rekor seviyelere, yani 73.000 dolar ATH zirvesine, yükselmeden önceki duruma çok benzediğini belirtti. Svenson’a göre, Bitcoin şu an önemli bir dönüm noktasında ve bu, yeni bir boğa koşusunun habercisi olabilir.

Analist Svenson, 78.100 YouTube abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in ters dip formasyonundan çıkmakta olduğunu söylüyor. Svenson, Bitcoin’in tersine dönüş modeli oluşturduğunu ve bunun çok olumlu bir işaret olduğunu vurguladı. Ayrıca, Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş trendi çizgisini kırdığını ve bunun yukarı yönlü hareketin devam edeceğinin sinyali olduğunu söyledi.

İlgili – Ünlü analiste göre bu katalizör Bitcoin fiyatını 150.000 dolara taşıyacak

Svenson’a göre, Bitcoin’in fiyat hareketleri 2024 yılının başındaki hareketlere benziyor. O dönemde Bitcoin, yatay konsolidasyon ve RSI’da aşağı eğimli direnç ile karşılaştıktan sonra yeni zirvelere ulaşmıştı. Mevcut senaryoda Bitcoin’in benzer şekilde yeni zirvelere ulaşması bekleniyor.

bitcoin Analist Kevin Svenson, Bitcoin için beklediği yeni zirve seviyeyi açıkladı

Svenson, Bitcoin’in şu anda parabolik bir eğri modelinin dördüncü aşamasında olduğunu ve teorik olarak 90.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. Teknik analizde, parabolik eğri modeli, fiyatın her aşamada belirli bir aralıkta işlem gördüğü dört aşamadan oluşur ve ardından yukarı yönlü hareket devam eder.

İlgili – Bitcoin (BTC) fiyatının son 24 saatte %7,5 yükselişinin temel sebepleri

Svenson, bu döngüde Bitcoin’in halving olayının ardından 90.000 dolar seviyesini aşabileceğini, ancak bu seviyeye ulaşmadan önce bir sakinleşme dönemi yaşayabileceğini öngörüyor. Bu, Bitcoin’in parabolik trend hedefi olan 90.000 dolara ulaştıktan sonra bir konsolidasyon süreci yaşaması ve ardından daha büyük bir parabolik trend oluşturacak şekilde tekrar yükselmesi anlamına geliyor.

Sonuç olarak, Kevin Svenson, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının yeni zirvelere ulaşma potansiyeli taşıdığını belirtiyor ve yatırımcıların dikkatini bu olasılığa çekiyor.

İşte analistin ilgili açıklamaları:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.