1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analist: Bu olursa Bitcoin yüzde 20 daha düşebilir

Analist: Bu olursa Bitcoin yüzde 20 daha düşebilir

Analist: Bu olursa Bitcoin yüzde 20 daha düşebilir
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC), S&P 500 ile Korelasyonu Nedeniyle %20 Daha Düşebilir. Salı günü beklenenden daha yüksek gelen TÜFE enflasyon verilerinin ardından, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası keskin bir düşüşe tanık oldu. Şu anda Bitcoin,  20.000 dolarlık kritik desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin daha da düşecek

Bitcoin’in fiyat çöküşü, S&P 500‘ün %4,5 düşüş ve 4.000 doların altına düşmesiyle birlikte geldi. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment’in açıklamasında şöyle denildi:

Salı günü hayal kırıklığı yaratan enflasyon haberleriyle ilgili acımasız bir #TÜFE raporunun ardından #Bitcoin, #SP500’ün iki yıldaki en büyük günlük düşüşüne eşlik etti. Sektörler arasındaki korelasyon yüksek kalırsa Bitcoin’in toparlanması zamana bağlı kalacaktır.

Bitcoin

Bildiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) burada S&P 500 ile daha büyük bir korelasyon gösteriyor. Bitcoin, hisse senedi piyasalarını takip etmeye devam ettiği sürece, ileride ayının pençesinde kalması muhtemel görünüyor.

Analistler Bitcoin (BTC)’nin şu anki seviyeden %20 daha düşebileceğini iddia ediyor. BTC, S&P 500 ile korelasyonunu takip etmeye devam ederse, %20’lik bir düşüşle 16.000$’a düşmesi çok muhtemel. Fidelity global makro direktörü Jurrien Timmer şunları söyledi:

14x ileri kat doğru değerleme ise, basit matematik bize S&P 500’ün gerçeğe uygun değerinin 230$ EPS’de 3200-3400 olduğunu söyleyecektir. Bu, bu ayı piyasasının henüz bitmediğini gösteriyor. Salı günü ABD TÜFE enflasyonu haberi geldiğinde, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 34/100’den 27/100’e düştü. Ancak, bu noktada bir tür yatırımcı esnekliği gösteren “aşırı korku” bölgesine henüz girmedi.

Bitcoin

Bir kez daha enflasyon haberleri, Bitcoin’in bu yıl (Bitcoin için çok önemli bir direnç bölgesi olan) 200 günlük hareketli ortalamasını (DMA) geçmesini engelliyor. Bitcoin ile birlikte, diğer birkaç altcoin de düzeltildi. Merge etkinliğinden bir gün önce, Ethereum (ETH) bir kez daha %7 değer kazanarak 1.600$ seviyelerine yükseldi. Birleşme yaklaştıkça, ETH “haberleri satmak” türünden bir ivmeyi takip ederek bir miktar satış baskısı altına girdi.

Kaynak

 

Etiketler: