Analist: Düşük değerde olan Bitcoin’e büyük kurumsal talep var

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para dünyasının en kıdemli ve popüler analist lerinden Will Clemente’e göre Bitcoin şu anda zincir üzerindeki metriklere göre çok düşük değerde bulunuyor. Ayrıntılar haberimizde…

Bitcoin çok düşük değerde

Ünlü kripto analist Will Clemente’e göre, Bitcoin (BTC) şu anda çoklu radar altı zincir üstü ölçümlere göre önemli pazarlık seviyelerinde. Yaptığı yeni bir röportajda Clemente, ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase’de Bitcoin için güçlü miktarda kurumsal talep gördüğünü söyledi. Analist şöyle diyor:

Bu anlamda, Bitcoin kesinlikle 20.000 doların altında bir değer alanında olduğunu söyleyebilirim. Sipariş defterlerine baktığımızda, birden fazla sipariş defteri arasında bir tür izdiham görüyoruz. En yakından baktığımız noktalardan biri Coinbase spotudur. Bunun arkasındaki mantık, ABD merkezli bu kurumların çoğunun faaliyet gösterdiği yer çünkü Coinbase, uyumluluk ve düzenleyici tarafta çok fazla iş yaptı ve bunlar halka açık bir şirket. Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bu firmaların çoğu, Binance veya KuCoin veya bu diğer borsalardan herhangi biri gibi denizaşırı bir borsaya kıyasla Coinbase’de daha rahat faaliyet gösteriyor.

bitcoin

Takip ettiği bazı metriklere göre Bitcoin’in oldukça düşük değerli bir durumda kaldığını dile getiren analist sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Coinbase’e baktığımızda, 18.500 doların altından 11.000 ila 12.000 dolara kadar çok net bir teklif cebi var. Ve burada söylemek istediğim, BTC için 19.000 doların altında güçlü bir talep var. Ayrıca, özellikle spot mekanlara baktığımızda, diğer birçok mekanda bunun bir izlendiğini görüyoruz. Bu, BTC için 20.000 doların altındaki alana değer veren başka bir yansıma. Gerçeğe uygun değer yerine çok düşük değerli olduğunu söyleyebilirim.”

Analist, bir makro kapitülasyon olayının BTC’yi mevcut fiyatlardan “aşırı değer düşüklüğü” bölgesine itebileceğini söylüyor, ancak böyle bir fiyat hareketinin gerçekleşmesi durumunda çok hızlı bir şekilde satın alınmasını bekliyor. Yazım sırasında, Bitcoin 19.104 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analist: Düşük değerde olan Bitcoin’e büyük kurumsal talep var
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.