okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!

Almanya kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da özel fonların kripto paraları tutmasına izin veren bir yasa onaylanmıştı. Yasa 2 Ağustos’ta yürürlüğe giriyor.  Kurumsal hareketlilik yaşanır mı? Detaylar haberimizde.

Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!

Önümüzdeki haftadan itibaren Almanya’dan gelen bir kurumsal yatırım seli olabilir. 2 Ağustos Pazartesi günü, Almanya’nın kurumsal yatırımcılarının- Spezialfonds kategorisi altında- Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmalarına izin veren bir yasa yürürlüğe giriyor.

Yasanın yürürlüğe girmesi ile emeklilik fonları ve sigorta fonları gibi kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilecek. Bu fonlar Almanya’da toplamda 2,1 trilyon doları yönetiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

COVID-19’da delta varyantının vaka sayılarını artırması sonucu oluşan negatif beklentiler, enflasyon ve artan belirsizlikler, yatırımcıların paralarını korumak adına güvenli limanlar aramasına yol açıyor. Kripto paralar geleneksel finansal araçların karşısında oyuna daha fazla dahil oluyor. Bu nedenle gün geçtikçe kurumsal benimsenme artıyor.

Kurumsal yatırımcıların son on yıldaki büyük getirisine rağmen kripto para birimlerini daha erken benimsememiş olmasının altında dijital varlıklarının değerinin aşırı oynak olması yatıyor.  Bu tür oyuncular genellikle sabit getirileri olan varlıklara yatırım yapmak için muhafazakar bir yaklaşıma sahip.

Ancak son dönemlerde dünyanın her yerinde görülen enflasyon, bireysel ve kurumsal yatırımcıların geleneksel varlıklardan uzaklaşmalarına neden oluyor.

Yine de bu gelişmelere rağmen, yönetim danışmanlığı firması Oliver Wyman LLC’de finansal hizmetler danışmanı olan Kamil Kaczmarski, kripto fonlarına ilk katılımın düşük seviyede olabileceğini söyledi. Önümüzdeki 5 yıl burada kritik eşik diyen Kaczmarski, 5 yılda %20’ye ulaşacağını tahmin ediyor.

Deutsche Bank AG’nin varlık yöneticisi olan DWS Group, kriptodaki gelişmeleri sürekli izlediklerini belirtti. Almanya’nın bir diğer popüler varlık yöneticisi DekaBank’ta piyasaya girmeye istekli görünüyor. Yakında bu yönde bir karar açıklaması bekleniyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.