1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!

Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!

Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da özel fonların kripto paraları tutmasına izin veren bir yasa onaylanmıştı. Yasa 2 Ağustos’ta yürürlüğe giriyor.  Kurumsal hareketlilik yaşanır mı? Detaylar haberimizde.

Almanya’da önümüzdeki hafta kurumsal kripto hareketi olabilir!

Önümüzdeki haftadan itibaren Almanya’dan gelen bir kurumsal yatırım seli olabilir. 2 Ağustos Pazartesi günü, Almanya’nın kurumsal yatırımcılarının- Spezialfonds kategorisi altında- Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmalarına izin veren bir yasa yürürlüğe giriyor.

Yasanın yürürlüğe girmesi ile emeklilik fonları ve sigorta fonları gibi kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilecek. Bu fonlar Almanya’da toplamda 2,1 trilyon doları yönetiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

COVID-19’da delta varyantının vaka sayılarını artırması sonucu oluşan negatif beklentiler, enflasyon ve artan belirsizlikler, yatırımcıların paralarını korumak adına güvenli limanlar aramasına yol açıyor. Kripto paralar geleneksel finansal araçların karşısında oyuna daha fazla dahil oluyor. Bu nedenle gün geçtikçe kurumsal benimsenme artıyor.

Kurumsal yatırımcıların son on yıldaki büyük getirisine rağmen kripto para birimlerini daha erken benimsememiş olmasının altında dijital varlıklarının değerinin aşırı oynak olması yatıyor.  Bu tür oyuncular genellikle sabit getirileri olan varlıklara yatırım yapmak için muhafazakar bir yaklaşıma sahip.

Ancak son dönemlerde dünyanın her yerinde görülen enflasyon, bireysel ve kurumsal yatırımcıların geleneksel varlıklardan uzaklaşmalarına neden oluyor.

Yine de bu gelişmelere rağmen, yönetim danışmanlığı firması Oliver Wyman LLC’de finansal hizmetler danışmanı olan Kamil Kaczmarski, kripto fonlarına ilk katılımın düşük seviyede olabileceğini söyledi. Önümüzdeki 5 yıl burada kritik eşik diyen Kaczmarski, 5 yılda %20’ye ulaşacağını tahmin ediyor.

Deutsche Bank AG’nin varlık yöneticisi olan DWS Group, kriptodaki gelişmeleri sürekli izlediklerini belirtti. Almanya’nın bir diğer popüler varlık yöneticisi DekaBank’ta piyasaya girmeye istekli görünüyor. Yakında bu yönde bir karar açıklaması bekleniyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.