1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ABD’li ünlü milyarder bir “Bitcoin satın aldım” demedi!

ABD’li ünlü milyarder bir “Bitcoin satın aldım” demedi!

ABD’li ünlü milyarder bir “Bitcoin satın aldım” demedi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li milyarder Bill Miller, Bitcoin ve kripto para piyasalarının riskliliği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar için lütfen haberimize göz atınız.


ABD’li ünlü milyarder bir “Bitcoin satın aldım” demedi!

Bitcoin haftaya 57 bin doların üzerinde başladı. Son günlerde iyi bir ivme yakalayan Bitcoin boğaların hedefi 60 bin dolarlık direnç hattı. Artan fiyatlarla beraber lider kripto paranın toplam piyasa içerisindeki payı da artmaya başladı. %40’lara kadar gerileyen Bitcoin, piyasa hakimiyeti 1 ay içerisinde %6 arttırmayı başarabildi.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

ABD’li ünlü milyarder bir “Bitcoin satın aldım” demedi!

ABD’li milyarder Bill Miller, katıldığı bir programda Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Miller, ilk başlarda Bitcoin’i dot.com balonuna benzettiğini ancak bu konuda görüşlerinin değişmeye başladığını ifade etti. Ayrıca ABD merkezli ana akım medyanın Bitcoin konusunda “kara para aklama aracı” ve “illegal işlemlerin finansmanı” bir görüşe sahip olduklarını ileri sürdü. Miller’e göre Bitcoin hakkında bu şekilde düşünenler yanılıyor. Bitcoin her geçen gün tercih edilen bir yatırım aracı haline geliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyatları 2030 yılında ne kadar olacak?

Miller, geçmiş yıllara kıyasla Bitcoin’in günümüzde daha yatırım yapılabilir bir araç olduğunu ileri sürdü. Miller’a göre Bitcoin 300 dolar olduğu dönem ile 43,000 dolar olduğu dönemi kıyasladığımızda 300 dolarken daha riskli idi.

Miller, günümüzde dev sermaye fonlarının ve bankaların Bitcoin’e yatırım yaptığını ve yenilerinin de yatırım yapmaya hazırlandığını belirtti. Miller yatırımcıların varlıklarının %1’lik kesimini Bitcoin’e ayırabileceklerini ifade etti.

Miller, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in hisse senedi piyasa değerinin kolayca 500 milyar dolar ya da 1 trilyon dolar seviyesine çıkabileceğini ileri sürdü.

Miller’in şu ifadeleri ise oldukça dikkat çekici idi:

 “Eğer Bitcoin ve Coinbase’e 3 ay, 6 ay ya da 9 aylığına yatırım yapıyorsanız kazanamazsınız.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.