okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.29%
Bitcoin
68.596,34 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.866,73 USDT
bch
BCH
0.42%
Bitcoin Cash
472,39 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.72%
Litecoin
84,04 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
602,97 USDT
sol
SOL
2.24%
Solana
172,47 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
37,27 USDT
ada
ADA
1.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.23%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
2.67%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
8.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’li senatörler hangi kripto paralara yatırım yapıyor?

ABD’de neler oluyor? Ünlü yazardan ikinci Bitcoin uyarısı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li senatörler ve millet vekilleri hangi kripto paralara yatırım yaptıklarını açık ve şeffaf biçimde kamu oyuna duyuruyor. Senatörler hangi kripto paraları tercih ediyor?


ABD’li senatörler hangi kripto paralara yatırım yapıyor?

Geçtiğimiz günlerde Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, hangi kripto paradan ne kadar satın aldığını duyurdu. Bitcoin konusunda oldukça liberal politikalar benimseyen Lummis, Wyoming’i Bitcoin ve kripto paralar konusunda bir yatırım merkezi halime getirmeyi kendine amaç edinmiş. Wyoning Eyaleti tarihte LLC tipi şirketlere kuruluş lisansı veren ilk eyalet oldu. Kripto para piyasalarında ise DAO (Merkezi Olamayan Otonom Organizasyon) konusunda da ilk lisansı veren eyalet olarak tarihe geçti.

Senatör Cynthia Lummis’in 5 adet Bitcoin’i var. 5 adet Bitcoin yazının kaleme alındığı saatteki değeri yaklaşık 190,000 dolar yapıyor.

Alabama’dan Kongre üyesi seçilen Barry Moore da kripto para varlıklarını seçmenine açıklayan politikacılardan. Moore, Mayıs-Haziran dönemlerinde 5,000 dolarlık kripto para yatırımı yaptığını belirtti. Moore; Ethereum, Cardano ve Dogecoin satın almış. Barry Moore’nin 75 bin dolar civarında kripto para varlığının olduğu tahmin ediliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin’de ayı sezonuna girdik mi? Bunu anlamanın farklı yolları var!

Kripto para yatırımının olduğu düşünülen diğer ABD’li politikacı ise Ohio’dan seçilen temsilciler meclisi üyesi Warren Davidson! Cumhuriyetçi Warren Davidson, kendisini Bitcoin ve Ethereum taraftarı olarak tanıtıyor. Ancak Davidson’ın ne kadar Bitcoin ve Ethereum yatırımı var henüz bilmiyoruz.

Kripto para yatırımı olan diğer politikacı ise Demokratlardan. Demokrat Partili politikacı Darren Soto, 2020 seçimlerinde seçim çalışmaları için bağışları kripto paralar üzerinden topladı. Soto; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Gemini Dollar, USD Coin, Paxos, Binance USD ve XRP üzerinden bağış kabul etti. Darren Soto, Florida’dan Washington’a misafir oldu.

Florida’nın en büyük şehirlerinden Miami, bu yıl en büyük kripto para organizasyonu olan Bitcoin Konferanslarına ev sahipliği yaptı. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Miami’yi “Bitcoin’in Başkenti” ilan etti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.