okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’li dev petrol istasyonları zincirinden Bitcoin hamlesi

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyada en fazla Bitcoin ATM’sine sahip olan ülke ABD! Bitcoin ATM’leri ile Bitcoin’in kullanımı arasında pozitif ilişki olmalı.


ABD’li dev petrol istasyonları zincirinden Bitcoin hamlesi

Dünya geneli faaliyet gösteren yaklaşık 24 bin adet Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu ATM’lerin %86’si ABD’de bulunuyor. Bitcoin ATM’leri ABD’de gün geçtikte daha da yaygınlaşıyor ve talep görüyor.

ABD’de binin üzerinde şubesi buluna Circle K isimli petrol istasyonları zinciri, şubelerine Bitcoin ATM’si koymaya karar verdi. Bitcoin ATM sağlayıcısı Bitcoin Depot ile anlaşan Circle K, 700 adet Bitcoin ATM’yi petrol istasyonlarına kurma kararı aldı. Bu sayede ABD’li kripto para yatırımcıları Circle K istasyonlarında kripto paralarını nakde çevirerek alışveriş yapabilecek. Benzer şekilde Bitcoin ATM’leri üzerinden Bitcoin ve altcoin satın alabilecekler.

Circle K’nin ABD’de 30’un üzerinde eyalette şubesi bulunuyor. Circle K istasyonları ABD’nin haricinde 26 ülkede de şubeleri bulunuyor. Özellikle Baltık ülkeleri, Kanada, İrlanda ve İskandinav ülkelerinde şubeleri bulunan Circle K, bu ülkelerde de yakın zamanda Bitcoin ATM’leri kurabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin ETF olmadı diye üzülmeyin! Piyasa çözümlerini buluyor

Bitcoin Depot’un CEO’su Brandon Mintz, Circle K’nin kripto para piyasalarında artan canlılığın farkında olduğunu ve Bitcoin ATM kararının ardından müşteri sayısında ciddi artışların gerçekleşeceğini belirtti. CEO, her bir Circle K istasyonunun bir banka gibi faaliyet gösterebileceğini iddia etti.

Yazının kaleme alındığı saatte Türkiye’de 6 adet Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu ATM’lerden 4’ü İstanbul’da, biri İzmir’de ve diğeri ise Antalya’da bulunuyor. Aşağıdaki haritada İstanbul’daki Bitcoin ATM’lerinin konumunu görüyoruz.

  • Bitcoin hamlesi ABD’li dev petrol istasyonları zincirinden Bitcoin hamlesi
  • Nişantaşı Alışveriş Merkezi
  • Opet Bağcılar
  • Coinsfere Bitcoinshop
  • Opet Ataşehir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.