1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. ABD’de Cumhuriyetçi senatörden Bitcoin kararı!

ABD’de Cumhuriyetçi senatörden Bitcoin kararı!

ABD’de Cumhuriyetçi senatörden Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de son zamanlarda çeşitli eyaletlerden Bitcoin’e destekler geliyor. Bir açıklama da Wyoming eyaletinin Cumhuriyetçi senatöründen geldi. Detaylar haberimizde.

ABD’de Cumhuriyetçi senatörden Bitcoin kararı

ABD Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansı sırasında siyaset, teknoloji, kültür, politika ve ticaret üzerine yayınlar yapan dergisi Reason ile bir podcast programı gerçekleştirdi.

Bilindiği gibi Miami’de yapılan konferans 50,000 kişinin katılımıyla gerçekleşti ve birçok önemli karar ve görüş açıklandı. Aynı zamanda bu şimdiye kadar yapılmış en büyük ve en kapsamlı Bitcoin konferansı oldu. ABD Senatörü Cynthia Lummis de etkinliğe katıldı. Reason’a göre katılımcılar arasında en dikkat çeken kişi senatör Lummis’ti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Senatör Lummis, bu röportajda Bitcoin’e olan inancını dile getirdi ve kendisinin de Bitcoin’de olduğunu ifade etti.

“Bitcoin yalnızca meşru bir alternatif değer deposu ve değişim aracı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fiat paranın kaçak yaratımı yoluyla ABD dolarının ve diğer para birimlerinin devalüasyonu üzerinde bir kontrol görevi görür.”

Senatör aynı zamanda son dönemlerde enerji tüketimi ve çevresel etkenlerle gündeme gelen Bitcoin’in yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik etmek içinde bir görev gördüğünü ifade etti. Wyoming eyaletinde bu açılımların yapıldığını belirtti.

Son dönemlerde Teksas başta olmak üzer bazı ABD eyaletlerinden Bitcoin konusunda heyecanlandıran açıklamalar ve kararlar geliyor.

Aynı zamanda Senatör Lummis, Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısını da övdü. Hükümetler ve şirketler tarafından artırılan gözetim dünyasında Bitcoin’in insanlara bir mahremiyet alanı tanıdığını belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.