Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin dev finans kuruluşları tarafından benimsenmeye devam ediyor. ABD’nin en büyük bankalarından biri daha Bitcoin’e kapılarını açtığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!

Bu yıl Bitcoin’in dev finans kuruluşları tarafından benimsendiği önemli bir yıl oldu.  JP Morgan ve Wells Fargo gibi büyük bankacılık grupları Bitcoin fon ticareti hizmetleri sunmaya başladı ve müşterilerin kripto para taleplerine daha fazla kayıtsız kalamadı.

Bitcoin ve kirpto paralara ilgi arttıkça ve sektör büyüdükçe ilginin kaçınılmaz olduğunu görüyoruz. Kripto para ekosistemi artık 2,3 trilyon dolarlık devasa bir hacme sahip. Bu gelişmeler ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ve dijital varlıkların geleneksel finansa entegrasyonunda çok önemli bir adım daha atıldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yönetimi altında 559 milyar dolardan fazla bir fon bulunan ve ABD’nin en büyük 5. bankacılık grubu olan US Bank, kendi kripto para depolama hizmetini sunacak. US Bancorp’un yan şirketi US Bank, kripto dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

BusinessWire’da yayınlanan basın açıklamasına göre banka müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmak için kripto şirketi NDYG ile çalışacak. Kripto para depolama hizmeti, ABD Bankası’nın açıklamasına göre özellikle “kurumsal yatırım yöneticilerine” yönelik olacak.

Banka yaptığı açıklamada müşterilerinin son yıllarda kripto para birimlerine ilgisinin arttığını ortaya koyuyor.

“Yatırımcıların kripto para birimlerine ilgisi ve fon yatırım hizmeti müşterilerimizden gelen talep son yıllarda önemli ölçüde arttı. Yanıt olarak, kripto varlıkları için saklama hizmetleri sunma yeteneğimizi hızlandırmayı bir öncelik haline getirdik. Bu nedenle kurumsal müşterilerimize NYDIG’in US Bank’ın finansal gücüyle desteklenen endüstri lideri Bitcoin uzmanlığını sunmaktan heyecan duyuyoruz.”


New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), US Bank’a kripto para kabulü için hizmet verecek. Hizmet başlangıçta yalnızca Bitcoin’e odaklanacak olsa da önümüzdeki dönemde diğer kripto para birimlerinin de sisteme dahil edileceği değerlendiriliyor. Şimdiye kadar ABD’de müşterileri adına Bitcoin tutma adımını atan banka Bank of New York Mellon’du. US Bank, hizmeti sunan ikinci banka olacak.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.