1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!

Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!

Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin dev finans kuruluşları tarafından benimsenmeye devam ediyor. ABD’nin en büyük bankalarından biri daha Bitcoin’e kapılarını açtığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Biri 2 yıl önce söylese inanmazdık: ABD bankaları artık Bitcoin kabul ediyor!

Bu yıl Bitcoin’in dev finans kuruluşları tarafından benimsendiği önemli bir yıl oldu.  JP Morgan ve Wells Fargo gibi büyük bankacılık grupları Bitcoin fon ticareti hizmetleri sunmaya başladı ve müşterilerin kripto para taleplerine daha fazla kayıtsız kalamadı.

Bitcoin ve kirpto paralara ilgi arttıkça ve sektör büyüdükçe ilginin kaçınılmaz olduğunu görüyoruz. Kripto para ekosistemi artık 2,3 trilyon dolarlık devasa bir hacme sahip. Bu gelişmeler ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ve dijital varlıkların geleneksel finansa entegrasyonunda çok önemli bir adım daha atıldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yönetimi altında 559 milyar dolardan fazla bir fon bulunan ve ABD’nin en büyük 5. bankacılık grubu olan US Bank, kendi kripto para depolama hizmetini sunacak. US Bancorp’un yan şirketi US Bank, kripto dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

BusinessWire’da yayınlanan basın açıklamasına göre banka müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmak için kripto şirketi NDYG ile çalışacak. Kripto para depolama hizmeti, ABD Bankası’nın açıklamasına göre özellikle “kurumsal yatırım yöneticilerine” yönelik olacak.

Banka yaptığı açıklamada müşterilerinin son yıllarda kripto para birimlerine ilgisinin arttığını ortaya koyuyor.

“Yatırımcıların kripto para birimlerine ilgisi ve fon yatırım hizmeti müşterilerimizden gelen talep son yıllarda önemli ölçüde arttı. Yanıt olarak, kripto varlıkları için saklama hizmetleri sunma yeteneğimizi hızlandırmayı bir öncelik haline getirdik. Bu nedenle kurumsal müşterilerimize NYDIG’in US Bank’ın finansal gücüyle desteklenen endüstri lideri Bitcoin uzmanlığını sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG), US Bank’a kripto para kabulü için hizmet verecek. Hizmet başlangıçta yalnızca Bitcoin’e odaklanacak olsa da önümüzdeki dönemde diğer kripto para birimlerinin de sisteme dahil edileceği değerlendiriliyor. Şimdiye kadar ABD’de müşterileri adına Bitcoin tutma adımını atan banka Bank of New York Mellon’du. US Bank, hizmeti sunan ikinci banka olacak.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: