3 önemli Bitcoin teorisi ve tek ortak sonuç!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konjonktür dalgalanmalarından hareketle elde edilen 3 önemli Bitcoin teorisi tek ortak sonuca dikkat çekiyor. Bu teoriler ve teorilerin öngörüleri için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


3 önemli Bitcoin teorisi!

Bu haberimizde 3 önemli Bitcoin teorisine göz atacağız. Bu teoriler:

  • 4 yıllık konjonktür teorisi
  • ROI konjontür teorisi
  • Bitcoin Momentum Teorisi (BNM Coin Metrics)

4 yıllık konjonktür teorisi

Bitcoin blockchain’inde her 4 yılda bir gerçekleşen ödül yarılaması bu teorinin öngörülerini güçlendiriyor. Bilindiği üzere ekonomik varlıkların değeri zamana göre 4 fazdan oluşuyor: Dip, genişleme, zirve, gerileme ve tekrardan dip. 4 fazın tamamlanması ile uzun vadeli dalga sona eriyor ve yeni bir dalga gelişiyor.

4 fazın süresi değişebiliyor ancak sıralaması değişmiyor. Aşağıdaki grafikte 4 yıllık konjonktür teorisine göre BTC fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin teorisi 3 önemli Bitcoin teorisi ve tek ortak sonuç!Warren Buffett Endeksi en yüksek değerini gördü: Piyasalar için ne anlama geliyor?

ROI (getiri oranları) konjonktür teorisi

Bu teoriye göre Bitcoin fiyatları yine konjonktürel hareket ediyor. Bu teoriye göre Bitcoin’in günümüzde içinde bulunduğu dalganın 1760 gün süreceği tahmin ediliyor. Geriye 730 gün kaldı. Bu teoriye göre Bitcoin zirve değerine 2022 yılının Ağustos ayında ulaşılacak. Tahmin edilen zirve değer ise 118 bin dolar. Aşağıda bu teorinin öngörüleri veriliyor.


Bitcoin teorisi 3 önemli Bitcoin teorisi ve tek ortak sonuç!

BNM Coin Metrics

Bitcoin Momentum Teorisi olarak da adlandırılan bu teoriye göre önceki iki teoride olduğu gibi fiyatlar konjonktürel hareket ediyor. Bu teoriye göre konjonktürel dalga moment toplama-boğa sezonu-moment toplama aşamasını takip ediyor. Bu teorinin öngörülerine göre Bitcoin uzun vadede moment toplama aşamasında. Bitcoin zirve değerini 2021 veya sonrası dönemde görecek.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin Momentum Teorisini görüyoruz.

Bitcoin teorisi 3 önemli Bitcoin teorisi ve tek ortak sonuç!Yukarındaki 3 teorinin ortak sonucu Bitcoin fiyatlarının konjonktürel devam ettiği yönde. Ayrıca Bitcoin fiyatları içinde bulunduğumuz dalgada 2021 veya 2022 yılında peak değerini görecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
3 önemli Bitcoin teorisi ve tek ortak sonuç!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.