BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. 2020’de en karlı kripto madenciliği hangi coinde?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

2020’de en karlı kripto madenciliği hangi coinde?

2020’de en karlı kripto madenciliği hangi coinde?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para madencileri tesislerini oluştururken en çok kar edebilecekleri kripto paraları dikkate alarak hareket ediyor. 2020’de en karlı kripto madenciliği için hangi coinler öne çıkıyor.


En karlı kripto madenciliği

Bitcoin kripto para madencilerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Madencilik açısından karlılığı en yüksek olan kripto para şüphesiz yine Bitcoin. Bitmain ve Caanan gibi madencilik donanımları üreten firmalar, yeni nesil ASIC ürünlerini piyasaya sürüyor. Bu ürünler sayesinde madenciler, daha az enerji harcayarak daha rahat blok kazabiliyor.

Lütfen Bkz: Bitmain en güçlü madencilik rigini tanıttı: Antminer S19

Ethereum, madenciliği yapılan ikinci popüler kripto para. Ethereum madenciliği hem ASIC ürünleri ile hem de GPU rigleri ile gerçekleştirilebiliyor. Ancak düşen fiyatlarla beraber ETH için GPU madenciliği giderek piyasadan kalkmak üzere.

Ethereum Class (ETC): Madenciliği yapılan ETH/ASH kripto paralarından birisi de Ethereum Classic. ETC’nin GPU madenciliği yapılıyor. Ethereum 2.0’dan sonra Ethereum Classic madenciliğinde kısmı bir artış yaşandı.

Grin: Grin CR29 ve CT31 algoritmaları madenciler için belli bir karlılık oranı sunabiliyor. Grin, ASIC’lere bir reaksiyon olarak çıktı. Grin madencileri, ASIC’lerin kripto para madenciliğinde merkezileşmeye yol açabileceğini ileri sürüyor.

Monero: Monero ve bir grup kripto para Haven Protokollerini kullanıyor. PoW algoritması ile madencilik yapılıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyatlarında yüzde 17 ‘ye varan düşüşün nedenleri

BitTube: Blockchain teknolojisi ile Youtube benzeri bir platform geliştirmeyi planlıyor. BitTube token’larını kazmak isteyen madenciler de var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.