1. Anasayfa
  2. Süleyman Başaran

Süleyman Başaran

Fx trader. Geometri bağımlısı. Teknik analiz fanı. Temel analiz amatörü. Fiyat tek gerçeği.

Bitcoin ve Altcoin Arasındaki Temel Farklar Nelerdir?

Bitcoin ve altcoin arasındaki farkları siz de merak ediyorsanız bu yazımız size fikir verebilir.

Bitcoin madencilik havuzu nedir, Bitcoin madencilik havuzunun ne faydası var?

Bitcoin madencilik havuzu nedir? Bitcoin ağındaki işlemlerin doğrulandığı, yeni Bitcoin’lerin oluşturulduğu ve sisteme girdiği bir süreçtir. Bitcoin madenciliğinde insanların faktörü, Bitcoin karşılığında, ağı güvence altına almak ve yapılan işlemlerin doğrulanmasına sağlamaktır.

Bitcoin ve Etheruem madencilik maliyetinin fiyata etkisi ne?

Bitcoin ve Ethereum madencilik maliyeti konusunda işler biraz karışık. Ani olmasa da, dolaylı olarak fiyatlar üzerindeki etkilerini kesinlikle göreceğimiz bir konuyu sizler için ele aldık.

Merkezi olmayan borsa (DEX) nedir, en güvenilir DEX’ler hangileri?

Merkezi olmayan borsa, belirli merkezlere bağımlılığı olmayan bir borsa yapısı her zaman varlıklarını güvence altında tutmak isteyenlerin öncelikli arayışı olmuştur. Kripto para dünyasının temel felsefesi de, kişilerin mahremiyeti ve merkezden bağımsız olarak varlıkların yönetilebilmesi üzerine kurulmuştur.

PoWx Nedir, Bitcoin PoWx Önerisine Geçmeli mi?

PoWx nedir sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Yeni algoritma önerisi olan PoWx ile daha çevreci ve daha verimli olma şansını bulan Bitcoin madenciliği, böyle bir değişime hazır mı? Sektörün sahiplerinin ne kadar hoşuna gider? Bu soruların cevabını önümüzdeki zamanlarda göreceğiz.

Bitcoin Rezerv Para Birimi Olabilir Mi?

Bitcoin’in rezerv para birimi olup olmayacağı sorusu, bitcoin’i duyan, bilen hemen herkesin kafasında en az bir kere kendini göstermiştir.