1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Vitalik Buterin’den Shiba kararı!

Vitalik Buterin’den Shiba kararı!

Vitalik Buterin’den Shiba kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Vitalik Buterin proje geliştiricileri tarafından kendi hesabına gönderilerin Shiba Inu’ları yaktı. Detaylar haberimizde.

Vitalik Buterin’den Shiba kararı

Dogecoin’in zirveye yükselmesi, geçtiğimiz haftalarda büyük ilgi toplayan çok sayıda taklidinin yaratılmasına yol açtı. Ancak kendi tanımıyla DOGE katili Shiba Inu’dan daha popüler hale gelen olmadı.

Projenin kurucuları tarafından 500 trilyon Shiba’ya denk gelen Shiba Inu arzının %50’sini Etehereum kurucusu Vitalik Buterin’in hesabına gönderilmişti. Shiba arzının diğer yarısı Uniswap’ta kilitli durumda.

Buterin geçtiğimiz günlerde hesabında Shiba’nın 1 milyar dolarlık kısmını Covid-19 pandemisi nedeniyle zor günler geçiren Hindistan için başlatılan yardım fonuna göndermişti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Buterin cüzdanında kalan Shiba Inu’nun %90’nına denk gelen kısım olan 410 trilyon Shiba’yı yaktı.

Buterin yaptığı açıklama ile cüzdanındaki Shiba’nın kalan %10’luk kısmını ise başka bir hayır kurumuna göndereceğini açıkladı.

“Cüzdanımda kalan Shiba tokenlarının %90’ını yakmaya karar verdim. Kalan%10, CryptoRelief ile benzer değerlere sahip (büyük ölçekli can kaybını önleyen) ancak daha uzun vadeli bir yönelimle (henüz kararlaştırılmamış) bir hayır kurumuna gönderilecek.”

Buterin COVID-19 pandemisi hakkında daha uzun vadeli düşünmek gerektiğinin de altını çizdi. Muhtemelen kalan Shiba Inu tokenleri bu alanda uzun vadeli çalışmalar yürüten bir hayır kurumuna bağışlayacak.

İşlem sırasında, Buterin’in cüzdanından gönderdiği 410,24 trilyon SHIB tokeninin değeri yaklaşık 6,74 milyar dolardı.

SHIB’nin artan popülaritesi, geçtiğimiz haftalarda muazzam bir fiyat artışına neden oldu. Dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’de listelendikten sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,00004 dolarla zirveye ulaşmıştı.

SHIB anlık olarak 0,00001643 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.