1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü markadan çok önemli kripto kararı!

Ünlü markadan çok önemli kripto kararı!

Ünlü markadan çok önemli kripto kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paraların benimsenmesi arttıkça ünlü markalarda kripto ile ödeme kabul etmeye başlıyor. Ünlü moda markası 15 kripto para birimi ile ödeme kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Ünlü markadan çok önemli kripto kararı!

Alman tasarımcısının adını taşıyan İsviçre merkezli moda markası Philipp Plein Group, hem perakende mağazalarında hem de online olarak kripto para biriminde ödeme kabul eden ilk büyük moda markası oluyor.

Philipp Plein Group, salı günü yaptığı açıklamada, önde gelen kriptolar Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere ürünleri karşılığında 15 farklı dijital para birimini ödeme olarak kabul edeceğini duyurdu.

Grup, kararın online alışveriş sektöründe “en güçlü olumlu etkiyi” yaratmasını beklediğini ve e-ticaret platformunun bu yıl 100 milyon Euro’luk rekor bir ciroya ulaşmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Bkz: Ünlü analistin tahminlerine göz atın!

Grubun kurucusu Philipp Plein, yaptığı açıklamada kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başladıkları için heyecanlı olduklarını ve müşterilerine ödeme konusunda esneklik sunduklarını belirtti.

“Kripto para birimlerinin gelecek olduğuna inanıyorum ve ekibim ve ben, bu yeni para birimini benimsemek için gerekli tüm sistem değişikliklerini yaparak zaman ve kaynaklar konusunda büyük bir taahhütte bulunduk. Müşterilerimize bu ek ödeme aracını ve bununla ilişkili esnekliği sunabildiğim için çok mutluyum”

Daha önce de kripto ekosistemine dahil olan ünlü moda markaları olmuştu. Ünlü İngiliz markası Burberry Group, NFT koleksiyonları yayınlamıştı. Ayrıca Louis Vuitton ise blokzincir teknolojisi ile kullanıcılarının ürünlerinin orijinalliğini kontrol edebilecekleri bir sistem kurmuştu.

Kripto para birimlerinin her geçen gün daha fazla kişi tarafından benimsenmesi sonucu bir ödeme aracı olarak daha yaygın hale gelmeye başladı. Yapılan çalışmalar önümüzdeki yıllarda daha fazla kişinin kripto para kullanmak istediğini gösteriyor. Böylelikle Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para ile ödeme yapma imkanına kavuşulacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.