fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişme!

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişme!

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişme!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler oldu. Detaylar haberimizde.

SEC ve Ripple arasıdaki davada yeni gelişme

SEC ile Ripple arasındaki davada hergün yeni detaylar ortaya çıkıyor. 22 Nisan’da yapılan duruşmada SEC Ripple’ın adil bildirim savunmasının yasal olmadığını öne sürerek reddedilmesi talebinde bulundu. SEC, kendisine ABD Kongresi tarafından verilen görevi yerine getirdiğini ve Ripple’ın süreci engellememesi gerektiğini söyledi.

SEC, aynı zamanda Ripple’ın XRP satışlarıyla ilgili olarak ajansın yabancı düzenleyicilerle iletişimini durdurma girişimini eleştirdi.

Geçen yıl SEC, Ripple aleyhine kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu ve yasalara uymadığı gerekçesi ile dava açmıştı.

Ripple’ın hukuk ekibi, şirketin yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un XRP satarken ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiklerinden habersiz olduklarını ifade ederek, SEC’in dava açmadan önce ilgili taraflara bir bildirim göndermesi gerektiğini söyledi. Ripple’ın avukatları tarafından öne sürülen “adil bildirim” savunması, SEC’in davayı açmadan önce Ripple’ı yasayı ihlal etme konusunda uyarmadığını savunuyor.

koinmedya_paradex

Bkz: Ripple, Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ancak SEC, bu savunmaya karşı çıkarak görevinin yetkisini kullanmadan önce uyarıda bulunmak değil, olası ihlalleri araştırmak olduğunu belirterek Ripple’ın savunmasının reddedilmesi gerektiğini belirtiyor.

SEC, iki ABD mahkemesinin önceki davalarda para toplamak için dijital varlıkların yasadışı satışı bağlamında adil bildirim argümanını zaten reddettiğini de savunmasına ekledi.

SEC, Ripple’ın kurucularının, XRP’nin satışıyla ilgili riskleri ve bunun federal menkul kıymetler yasalarını nasıl ihlal edebileceği konusunda saygın bir hukuk bürosundan tavsiye aldığını belirtiyor. SEC’e göre, Ripple yöneticileri XRP satmanın risklerini önceden biliyordu. 

“Ripple riskleri anladı ancak bu davanın açılma riskini üstlenmeye karar verdi.”

SEC ayrıca, 2017 yılında, yayınladığı raporda dijital varlıkların satışı yoluyla sermaye artırmanın federal menkul kıymetler yasası kapsamında katı bir değerlendirmeye tabi olduğuna dair bir zaten uyarılarda bulunduğunu savundu. 

SEC, duruşmada ayrıca Ripple’ın SEC’in çalışmasını engellediğini de ifade etti. SEC ve Ripple arasındaki duruşma karşılıklı savunmaların ardından 14 Mayıs’a ertelendi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
koinmedya_brave