1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ramsey: “Dogecoin aptalca bir yatırım!”

Ramsey: “Dogecoin aptalca bir yatırım!”

Ramsey: “Dogecoin aptalca bir yatırım!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li ünlü yapımcı ve yatırımcı Dave Ramsey, bazı kripto para yatırımcıları ve kripto paraları bombardımana tuttu! Ramsey açıklamalarında haklı mı?


Ramsey: “Dogecoin aptalca bir yatırım!”

Bitcoin ve kripto para piyasalarında Nisan ayındaki zirve değere kıyasla neredeyse %50’lik bir erime söz konusu. 14 Nisan’da Bitcoin, 64,860 doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte ise 35 bin doların altında işlem görüyor. Toplam kripto para piyasasının değeri ise 1.2 trilyon dolarlık erime ile 1.35 trilyon dolar seviyesine geriledi.

Bu süreçte olumsuz etkilenen kripto paralardan birisi de Dogecoin oldu. Doge, 8 Mayıs’ta 0.74 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Aradan sadece 2 hafta geçti ve Doge yazının kaleme alındığı saatte 0.29 dolar bandında işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Ünlü profesör: “Elon Musk yüzünden 30 güne Bitcoin regülasyonları geliyor”

Kripto para piyasalarında bir şaka olarak üretilen Doge, Elon Musk ve bir grup yatırımcının desteği ile 70 cent düzeyine kadar ulaştı. Ancak son düzeltmede Doge ciddi biçimde kan kaybetti. Aşağıdaki grafikte Doge fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

ramsey dogecoin Ramsey: “Dogecoin aptalca bir yatırım!”

Ramsey, aşağıdaki maddeleri dikkate almadan yapılan Doge ve diğer kripto para yatırımcılarını aptalca buluyor:

  • Kripto paralar oldukça dalgalı varlıklardır. Her türlü fiyat dalgalanmasını şaşkınlıkla karşılamamalı.
  • Kaybetmeyi göze alamayacağınız rakamlarla kripto para yatırımı yapılmamalı.
  • Kripto para piyasalarında hızlıca zengin olmayı düşünüyorsanız diğer yatırımcıların da sizlerle aynı düşüncede olduğunu unutmayınız. Ancak çoğu yatırımcının hayal kırıklığına uğradığını belirtmeliyiz.
  • Ramsey yatırım için “ortak yatırım fonlarını” tavsiye ediyor.
  • Borçlarınızı ödemek için veya acil fon ihtiyaçlarınızı karşılamak için kesinlikle kripto para piyasalarını değerlendirmeyiniz.
  • Finansal açıdan düzenli bir gelire sahipseniz kripto para piyasaları yatırım için değerlendirilebilir.
  • Gelirinizin sadece %5 gibi düşük miktarını bu piyasalarda değerlendiriniz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.